czwartek, 23 listopada 2023 14:25

Napędy do bram Wrocław - czy automatyka daje komfort?

Autor Artykuł sponsorowany
Napędy do bram Wrocław - czy automatyka daje komfort?

Otwieranie bramy ręczne czy automatyczne? Wybór jest oczywisty. Coraz więcej osób instaluje nowoczesne systemy otwierania automatycznego bramy, tylko po to, aby usprawnić korzystanie z bramy wjazdowej do swojej posesji. Czy w każdym przypadku taka opcja się sprawdza? Co z bramami, które otwierają się w sposób przesuwny? W poniższym artykule opowiemy trochę o automatyce do bram, a także o tym, czy opłaca się je instalować na prywatnych posesjach.

Napęd do bram

Automatyka do bram we Wrocławiu, ale nie tylko tym mieście, stanowi pewnego rodzaju pokazanie innym statusu materialnego. Bez wątpienia posesje, w których bramy wjazdowe otwierają się przez naciśnięcie pilota, zyskują o wiele bardziej na wartości. Czy jest to jedyny powód, dla którego warto inwestować w napędy do bram we Wrocławiu? Oczywiście, że nie. Pomimo tego, że brama otwierana automatycznie wygląda dumnie, to warto jednak kierować się innymi powodami, dla których instalacja automatyki do bramy się opłaci. Pierwszym i chyba głównym powodem, dla którego warto pokusić się o montaż napędu do bramy, powinno być bezpieczeństwo.

Automatyka bram we Wrocławiu stanowi doskonały element dodatkowego zabezpieczenia posesji: https://wilmat.com.pl/automaty-do-bram.html. Niezależnie od tego, czy jest to element montowany na bramie wjazdowej do prywatnej posesji, obiektu przedsiębiorstwa, czy osiedlowego parkingu, taka brama stanowi dodatkowy rodzaj ochrony terenu. Zapobiega możliwości przedostania się na teren posesji osobom postronnym.

Warto wiedzieć, że takie systemy automatyczne montowane są nie tylko do bram wjazdowych, ale także i garażowych. Chcąc zwiększyć komfort użytkowania, by wjechać do swojego garażu, można zainstalować system automatycznego otwierania zarówno bramy, jak i drzwi garażowych razem z monitoringiem: https://wilmat.com.pl/monitoring-i-kamery-cctv.html

Dostosowanie do potrzeb

Napędy do bram we Wrocławiu dostosowywane są przede wszystkim do wielkości i ciężaru bram. Przęsła bramy otwieranej w sposób automatyczny muszą być odpowiedniej wielkości, aby można zainstalować odpowiedni system. Nie bez znaczenia jest wybór siłownika, jaki będzie musiał zapewnić płynne otwieranie i zamykanie skrzydeł. Ogrodzenie wykonane z drewnianych desek wymaga innego wyboru automatyki do bram we Wrocławiu.

Tutaj konieczne jest rozważenie kupna napędu o większej sile. Dlaczego? Dzieje się tak ze względu na materiał, z jakiego zbudowane jest przęsło bramy. Drewno pod wpływem wilgoci staje się cięższe, a to z kolei może być wyzwaniem dla typowych elementów automatyki do bram. Niskiej jakości systemy automatycznego otwierania bramy mogą zwyczajnie nie podołać w okresie jesieni, zimy czy wiosny, gdzie deszcz, śnieg i niekorzystne warunki atmosferyczne są dość często spotykane.

Zupełnie inaczej dopasowuje się także automatykę do bram otwieranych w sposób przesuwny. Napędy do bram przesuwnych we Wrocławiu są dostępne dla każdego. Niemniej warto wiedzieć, jaki ciężar będzie obsługiwany przez napęd. W sprzedaży dostępne są napędy do bram przesuwnych we Wrocławiu dostosowanych do obsługi bram o wadze od 350 do nawet 1000 kg. Warto też zwrócić uwagę na opcję synchronizowaniu siłowników podczas wyboru odpowiedniej automatyki do takiego rodzaju bramy.

Komfort korzystania z bramy automatycznie otwieranej

Czy korzystanie z bramy otwieranej automatycznie jest komfortowe? Oczywiście, że tak. Dzięki temu, że zamontowane zostaną napędy do bram we Wrocławiu, można bez wysiadania z auta otworzyć i zamknąć bramę do swojej posesji. To nie tylko komfort, ale także i bezpieczeństwo. Mamy wówczas pewność, że na teren posesji nie dostanie się nikt obcy. Z takiej bramy mogą korzystać wyłącznie użytkownicy. Otwieranie bramy bez elementu uruchamiającego automatykę, czyli najczęściej pilota, jest bardzo trudne.

Osoby decydujące się na założenie takiego napędu, zwykle mają na uwadze to, że bramę otwieraną manualnie, nawet jeśli jest kłódka, łatwiej otworzyć przez osoby postronne niż bramę wyposażoną w automatyczny napęd. Komfort otwierania i zamykania bramy pilotem czy nawet telefonem (ponieważ nowoczesne systemy automatyki bram są także sparowane z telefonem) jest w szczególności odczuwalny, kiedy za oknem jest nie najlepsza pogoda. W szczególności podczas ulewy takie napędy do bram we Wrocławiu są doceniane.

Wiele zalet

Możliwość otworzenia bramy w sposób automatyczny  jest nie jedyną pozytywną kwestią, na jaką zwraca się uwagę. Okazuje się, że docenia się możliwość sprawnego otworzenia bramy nawet bez konieczności zatrzymywania samochodu. Pilot, jaki wysyła sygnał do odbiornika bramy, może uruchomić napęd, nawet gdy samochód znajduje się ok. 150 m przed wjazdem. Oczywiście zasięg pilota zmniejsza się, jeśli na drodze do odbiornika znajdują się ewentualne przeszkody. Niemniej jest to bardzo dobra wiadomość, dla tych, którzy nie lubią czekać, aż brama sama im się otworzy: https://wilmat.com.pl/Jak widać, napędy do bram we Wrocławiu mają wiele pozytywnych cech. Pomagają przede wszystkim komfortowo otworzyć oraz zamknąć bramę wjazdową. Poza tym stanowią dodatkowy element zabezpieczenia terenu, a dla osób niepowołanych stanowią trudną przeszkodę do pokonania.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka