poniedziałek, 11 maja 2020 15:09

Naturalne wsparcie wątroby. Jakie zioła wybierać?

Autor Głos 24
Naturalne wsparcie wątroby. Jakie zioła wybierać?

Coraz częściej sięgamy po naturalne wsparcie. I to nie tylko w kuchni, kosmetyce, ale też w lecznictwie. Jak zatem przy pomocy ziół możemy pomóc naszej wątrobie? Jak zrobić to w bezpieczny sposób? Zatroszcz się o jeden z najważniejszych organów w naszym ciele!

Wątroba. Jaką rolę odgrywa?

Wątroba zbudowana jest z hepatocytów, które wykonują wiele czynności fizjologicznych. Przede wszystkim to ona odtruwa nasz organizm. Mówi się, że pełni funkcje detoksykacyjne. Dodatkowo odpowiedzialna jest za czynności naczyniowe i krążeniowe. To w niej gromadzi się wiele cennych związków, takich jak witaminy i minerały.

Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby szczególnie troszczyć się o ten narząd. Wspierać jego ciężką, codzienną pracę, chronić przed szkodliwymi czynnikami. Wśród nich największym wrogiem wątroby są toksyny. Znajdują się nie tylko w naszym środowisku, ale też w pokarmach. Tak naprawdę trudno ich uniknąć. Ponadto złe związki dostają się do naszego organizmu podczas chorób oraz w ramach stosowania niewłaściwych kosmetyków.

Wątroba ma za zadanie usunąć z naszego organizmu wszystkie toksyny, niestety często dochodzi do jej przeciążenia. Zwłaszcza jeżeli dana osoba jest palaczem lub spożywa duże ilości alkoholu. Z pomocą przychodzą zioła na wątrobę! Jakie?

Ostropest plamisty. Odpowiedź na twoje potrzeby

Chodzi o roślinę jednoroczną, mającą kolczaste liście, białe plamki oraz purpurowe kwiaty. Wiele osób myli go ze zwykłym chwastem. A to błąd. Jego wielki skarb stanowi owoc, w którego łupinie znajdują się najcenniejsze substancje. Jest to mieszanina flawonolignanów, określanych także jako sylimaryna. W nasionku takim znajdziemy ponadto wartościowe związki białkowe i tłuszczowe.

Ostropest jest cenny dla wątroby, ponieważ minimalizuje dostawanie się do niej toksyn. Pomaga także w jej regeneracji oraz podczas zatruć.

Mniszek lekarski. Mały i jednocześnie cenny

Tej niewielkiej roślinki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wiosną bardzo często spotykamy ją na naszych łąkach i polach. Oprócz swojego urokliwego wyglądu ma również dobroczynne właściwości ściągające i przeciwzapalne. Ceniony jest równocześnie za działanie żółciopędne oraz przeczyszczające. Może być ważnym wsparciem wątroby w czasie oczyszczania organizmu.

Dziurawiec, czyli twoje wsparcie

Roślina ta zaliczana jest do środków żółciopędnych. Podobnie jak ostropest zawiera flawonoidy. W efekcie minimalizuje ryzyko powstania kamieni i dodatkowo działa rozkurczowo na drogi żółciowe. Dziurawiec można przyjmować w postaci herbaty. Sprawdzi się po większym i tłustym posiłku. Twoja wątroba ci podziękuje.

Źródło: https://www.herbaya.pl/zdrowie-z-natury/ziola-na-watrobe-naturalne-oczyszczanie-i-ochrona-watroby

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka