poniedziałek, 20 maja 2024 05:54

Nic nie udało się uratować. Kolejna piekarnia zniknie z mapy Krakowa?

Autor Mirosław Haładyj
Nic nie udało się uratować. Kolejna piekarnia zniknie z mapy Krakowa?

W nocy z 16 na 17 maja spłonęła znana krakowianom piekarnia "Pawlak" w Myślachowicach (powiat chrzanowski). Niestety, nic nie udało się uratować.

Groźny pożar wybuchł w myślachowickiej piekarni "Pawlak" w nocy z 16 na 17 maja. Po tym jak o 1:25 służby otrzymały wezwanie, na miejsce skierowano 14 wozów. Przed przyjazdem strażaków z budynku ewakuowano 20 osób.

Niestety, z pożaru nic nie udało si uratować. Spłonęły m.in. specjalistyczne urządzenia do produkcji i wypieku pieczywa. Rozpoczęła się już rozbiórka.

Kolejna piekarnia zniknie z Krakowa?

Założona w 1919 r. piekarnia "Pawlak" to jedna z największych sieci piekarni w Małopolsce.

-Warto naprawdę odwiedzić tą piekarnię, ponieważ wypieki są tu po prostu doskonałe! Ich smak jest wręcz niepowtarzalny. Piekarnia stale i prężnie się rozwija, stara się dostosować do potrzeb klienta. Pragnie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagającej osoby. Dlatego też zazwyczaj klienci są zadowoleni z usługi. Chętnie również tutaj powracają. Nawet ze względu na przyjemną atmosferę oraz miłą obsługę

-można było przeczytać o "Pawlaku" na stronie plebiscytu Orły Piekarnictwa, którego laureatem została piekarnia.

Jej sklepy są rozmieszczone od Krakowa po Śląsk. Na drzwiach krakowskich punktów pojawiły kartki informujące, że sklepy są nieczynne do odwołania.

Wcześniej informowaliśmy, że z dniem 29 maja działalność kończy powojenna Piekarnia Pochopień - rodzinna firma specjalizująca się w wyrobach piekarniczo-cukierniczych działa nieprzerwanie od 1946 roku. Założycielem jednej z najbardziej znanych piekarni w samym sercu Krakowa był mistrz piekarski i cukierniczy Jan Pochopień, który tytuł zdobył jeszcze w czasie okupacji.

Czytaj również:

Powojenna Piekarnia Pochopień zniknie z mapy Krakowa. “Czasy są dla nas bardzo ciężkie”
Z centrum Krakowa znika kultowy zakład – działająca od 78 lat Piekarnia Pochopień, która zapisała się w sercu wielu krakowian. Zamknięcie jest nieuniknione, a ostatnim dniem, kiedy będzie można spróbować serwowanych przez nią wypieków, jest środa przed Bożym Ciałem. – Wypiekane tu pieczywo to smak m…

Fot.: KW PSP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka