czwartek, 9 lipca 2020 11:19

[Zdjęcia] Nie wiesz, co zrobić ze starymi książkami? Wymień je w nowo otwartej lamusowni

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Nie wiesz, co zrobić ze starymi książkami? Wymień je w nowo otwartej lamusowni

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania otworzyło tak zwany Krakowski Kantorek Wymiany, dzięki któremu nie trzeba wyrzucać starych książek. Co więcej, można zyskać nowe.

Od 2 lipca 2020 na terenie czyżyńskiej lamusowni działa Krakowski Kantorek Wymiany, w którym mieszkańcy Krakowa mogą wymieniać używane książki, których nie potrzebują na takie, które mogą ich zaciekawić.

Zasady są proste: aby zabrać książkę, trzeba oddać inną książkę. Póki co kolekcja jest skromna, ale z czasem na tyle się rozrośnie, że będzie można trafić w niej na prawdziwe białe kruki. Przynosić można książki, czasopisma, encyklopedie, atlasy, mapy itp. Krakowski Kantorek Wymiany nie będzie otwarty codziennie. Książki na wymianę można oddawać w każdy czwartek w godzinach otwarcia Lamusowni, czyli od godz. 10.00 do godz. 18.00.

– Oprócz książek miłośnicy starych przedmiotów mogą obejrzeć kolekcję osobliwych rzeczy, które przez lata mieszkańcy Krakowa zostawiali w lamusowni: stare telefony, telewizory, radia, żelazka oraz budzący największe zainteresowanie globus. Od razu jednak zaznaczamy, że przedmioty te nie są na wymianę. Ani na sprzedaż

– czytamy na stronie krakowskiego MPO.

Inf. i foto: MPO Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje