wtorek, 16 listopada 2021 15:17

Miał 1,5 promila we krwi, usłyszał już zarzuty

Autor Edyta Sowa
Miał 1,5 promila we krwi, usłyszał już zarzuty

27-latek z zakazem prowadzenia pojazdów nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ruszył za nim policyjny pościg, a jak się okazało nietrzeźwy w końcu został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

W piątek 12.11 br. , policjanci z nowotarskiej komendy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym toyotą. Na ulicy Parkowej w Nowym Targu funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd i dali sygnał kierowcy do zatrzymania. Mężczyzna zignorował polecenie mundurowych, przyspieszył i odjechał. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, a kierowca toyoty jadąc kolejno ulicą Kolejową, Waksmundzką, Jana Pawła II  i Alejami 100-lecia swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Waksmund policjanci zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierowcą był  27-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ, który przewoził trzech pasażerów. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał  ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie, a w bazie danych ustalono, że obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwy został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości,  niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do wyroku sądu, podejrzanemu grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

info i foto. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje