wtorek, 12 grudnia 2023 15:46

Nie żyje Andrzej Cupiał. Pełnił służbę przez 32 lata

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje Andrzej Cupiał. Pełnił służbę przez 32 lata

– Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas nasz przyjaciel Andrzej Cupiał, strażnik miejski z oddziału III Nowa Huta – poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Straż Miejska Miasta Krakowa.

Andrzej Cupiał w Straży Miejskiej pełnił służbę od 1991 roku, czyli od samego początku istnienia jednostki. Od wielu lat reprezentował formację w kompanii honorowej. W uznaniu dla jego zasług, w 2009 roku, został uhonorowany odznaką Honoris Gratia, która przyznawane jest przez prezydenta Krakowa osobom zasłużonym dla miasta.

Wyjątkowe odznaczenie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, w 2011 roku, postanowił uhonorować Andrzeja Cupiała srebrnym medalem za długoletnią służbę oraz wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. To prestiżowe wyróżnienie było wyrazem uznania dla jego zaangażowania oraz wkładu w bezpieczeństwo i porządek publiczny. – Rodzinie, bliskim oraz wszystkim osobom pogrążonym w żałobie wyrazy głębokiego współczucia i żalu składa Komendant Jerzy Mądrzyk wraz z Funkcjonariuszami i Pracownikami
Straży Miejskiej Miasta Krakowa – napisano w zamieszczonym na Facebooku poście.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka