środa, 13 grudnia 2023 18:36

Nie żyje wybitna aktorka. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje wybitna aktorka. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie

Nie żyje wybitna polska aktorka Zofia Merle. Jak przekazał portal tvp.info, 85-latka zmarła w środę (13 grudnia) w Szpitalu Wolskim po długiej i ciężkiej chorobie.

Zofia Merle, właściwie Zofia Maria Merle-Mayzel, przyszła na świat 30 marca 1938 roku w Warszawie. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w Studenckim Teatrze Satyryków. Przez wiele lat związana była m.in. z warszawską "Komedią" oraz z Teatrem Dramatycznym w Elblągu.

Odeszła Zofia Merle [*]

Opublikowany przez Polskie Nagrody Filmowe ORŁY Środa, 13 grudnia 2023

Aktorka zagrała m.in. w takich produkcjach jak: „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” (1978), „Miś” (1980), „Alternatywy 4” (1984) oraz „Zmiennicy” (1986). Ponadto, zagrała w licznych filmach pod reżyserią Andrzeja Barańskiego, Jerzego Antczaka, Kazimierza Kutza, Sylwestra Chęcińskiego, Łukasza Wylężałka, Andrzeja Kondratiuka oraz Janusza Kondratiuka.

Zofia Merle przez wiele lat wcielała się w postać pani Steni w serialu "Klan". Aktorka w 2013 roku straciła jedynego syna, Marcina Mayzela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Z kolei w 2021 roku zmarł jej mąż, aktor Jan Mayzel.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka