wtorek, 5 kwietnia 2022 12:04

Naraził Skarb Państwa na straty. 55-latek zatrzymany

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Naraził Skarb Państwa na straty. 55-latek zatrzymany

Sądeccy policjanci zatrzymali 55-latka, który w samochodzie dostawczym przechowywał 40 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniu. Mężczyzna, który naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie blisko 35 tysięcy złotych, musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością karno-skarbową.

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w sądeckiej komendzie, a ich praca doprowadziła do 55-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Podczas działań pod koniec marca policjanci przeszukali samochód dostawczy użytkowany przez podejrzewanego, gdzie znaleźli cztery duże, papierowe worki z krajanką tytoniu o łącznej wadze 40 kilogramów.

Tytoń został zabezpieczony, ponieważ nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej, a jego właściciel usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego (art. 65 kodeksu karnego skarbowego), za który grozi wysoka grzywna, pozbawienie wolności albo obie te kary łącznie. Policjanci ustalają teraz pochodzenie nielegalnego tytoniu.

Nowy Sącz krajanka tytoniu
Naraził Skarb Państwa na straty. 55-latek zatrzymany / Fot.: KMP Nowy Sącz

Inf./Fot.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje