niedziela, 18 września 2022 08:43

Nielegalny biznes na krakowskim bazarze. Straty oszacowano na ponad 135 tysięcy złotych!

Autor Patryk Trzaska
Nielegalny biznes na krakowskim bazarze. Straty oszacowano na ponad 135 tysięcy złotych!

Ponad 135 tysięcy złotych. Na tyle oszacowano starty związane z biznesem dwójki braci na krakowskim bazarze. Mężczyźni handlowali nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Teraz grozi im długi pobytu w więzieniu.

Krakowscy policjanci udali się na jeden z placów targowych, gdzie według uzyskanej informacji miało dochodzić do handlu nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Kryminalni zauważyli, że na jednym ze stoisk dwóch mężczyzn  wystawiło do sprzedaży podejrzany towar. Policjanci wylegitymowali dwóch braci, 50-latka i 60-latka. Jak się okazało,  oferowali oni do sprzedaży płyty z nielegalnymi programami  komputerowymi.

Przeszukany został również samochód, którym przyjechali  mężczyźni. W środku policjanci znaleźli kolejne nielegalne produkty. Podobna sytuacja  miała miejsce podczas przeszukania garażu należącego do jednego z  braci.

W związku z zaistniałą sytuacją obaj mężczyźni zostali zatrzymani i  przewiezieni do pobliskiego komisariatu. W sumie policjanci  zabezpieczyli ponad 4 tysiące nośników elektronicznych z zawartością  nielegalnych programów komputerowych i audiowizualnych. Straty  producentów oraz firm wstępnie wycenione zostały na ponad 135 tysięcy  złotych. Mężczyźni odpowiadać będą za paserstwo w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych. Grozić im może kara do 5 lat pozbawienia  wolności.

inf. KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje