wtorek, 21 maja 2024 08:05

Niemożliwe dla niego nie istnieje! Youtuber z Krakowa zdobył najwyższy szczyt Ziemi

Autor Katarzyna Jamróz
Niemożliwe dla niego nie istnieje! Youtuber z Krakowa zdobył najwyższy szczyt Ziemi

Popularny youtuber, Jakub "Patec" Patecki, ponownie udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. 26-latek z Krakowa po miesiącach przygotowań zdobył Mount Everest. Podczas swojej wyprawy prowadził zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych fundacji Cancer Fighters.

Kilka miesięcy temu Jakub Patecki ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych chęć zdobycia najwyższej góry świata – Mount Everestu. Jak zapowiedział, tak zrobił. Po wielu miesiącach intensywnych przygotowań swoją przygodę w Azji Południowej rozpoczął w sobotę (6 kwietnia).

"Razem walczymy o lepszą przyszłość"

Jego wyprawa składała się z kilka etapów, najpierw miał miejsce trekking do bazy pod Everestem, gdzie odbyło się przygotowanie do dalszej spinaczki. Influencer następnie wziął udział w serii wejść aklimatyzacyjnych, z których najważniejszym było zdobycie Lobuche – szczytu aklimatyzacyjnego. Każdy z tych etapów był niezbędny do tego, by rozpocząć atak szczytowy, który również realizowano częściami – od Camp 1 do Camp 4, aż po ostateczne zdobycie szczytu. – Przez około 5 dni, w których będzie trwał atak szczytowy odpalamy specjalną zbiórkę z Fundacją Cancer Fighters. Będziemy zbierać środki na kochane dzieciaczki, które walczą z naprawdę paskudną chorobą. Przygotujcie po złotóweczce i razem walczymy o lepszą przyszłość – apelował przed kilkoma dniami Patecki.

26-latek zdobył Mount Everest

We wtorek (21 maja), w godzinach nocnych polskiego czasu, na oficjalnym profilu Pateckiego na Instagramie pojawiła się informacja, że udało mu się zdobyć najwyższy szczyt świata. – Dziś około 2:00 w nocy Patec razem z Szerpami weszli na szczyt Mount Everest. Niestety trackery są przeciążone, dlatego wiemy, że schodzą, jednak nie mamy dokładnej lokalizacji. Trzymamy kciuki za bezpieczne zejście – brzmiał oficjalny komunikat. Dodano, że jego oficjalna zbiórka osiągnęła już ponad 407 tys. złotych. – To niesamowite! – dodał jego team.

Podróżniczy youtuber

Filmy Jakuba Pateckiego cieszą się ogromną popularnością. Jego kanał na platformie YouTube subskrybuje ponad 1,5 mln użytkowników. 26-letni influencer nagrywa treści przede wszystkim o tematyce podróżniczej.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z relacji na Instagramie "patec_wariatec"

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka