piątek, 31 stycznia 2020 15:29

Niepołomice. Będzie kontrola poselska w Urzędzie

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Będzie kontrola poselska w Urzędzie

Sprawie odwołania burmistrza Niepołomic i ograniczaniu demokracji przy wykorzystaniu prokuratury poświecona była konterencja prasowa zorganizowana dziś w biurze poselskim Aleksandra Miszalskiego z PO w Krakowie.

W konferencji oprócz gospodarza spotkania, posła Aleksandra Miszalskieg, udział wzięli Anna Polańska, radna powiatowa i przewodnicząca PO w powiecie wielickim oraz poseł Marek Sowa.

Na spotkaniu przypomniano okoliczności, w jakich zawieszony w funcji został burmistrz Niepołomic Roman Ptak, a wprowadzony na jego miejsce związany z PiS 27-leni Krystian Zieliński. Posłowie z PO przedstawili decyzje p.o. burmistrza, które ich zdaniem doprowadzą tę świetnie prosperujacą gminę do kryzysu. Zapowiedzieli też kontrolę poselską w Urzędzie Gminy Niepołomice.

Marzena Gitler, wideo: Mateusz Łysik

zobacz też:

Niepołomice. Niechciany komisarz. Czy mieszkańcy będą chcieli pozbyć się go w referendum?
Dlaczego w Niepołomicach wprowadzony został p.o. burmistrza? Jakie są jego kompetencje? Czy można odwołać się od jego decyzji? Na te i inne pytania odpowiada dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Mirosław Charapusta. Mieszkańców Niepołomic zaskoczyła decyzja o zat…
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje