wtorek, 26 stycznia 2021 15:25

Niepołomice. W budynku byłej piekarni będą rządzić muzy

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. W budynku byłej piekarni będą rządzić muzy

Burmistrz Roman Ptak podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego umowę o dofinansowanie na realizację projektu: Piekarnia Sztuki. Co tam powstanie?

W ramach tego zadania Gmina Niepołomice przeprowadzi kompleksową modernizacje i przebudowę budynku byłej piekarni przy ul. Spółdzielczej. Nowy obiekt będzie służył poszerzeniu obecnej oferty kulturalnej Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa. Znajdą się tutaj pracownie artystyczne rozwijające dzieci i młodzież w kierunkach takich jak: rysunek, malarstwo, ceramika, fotografia, sztuka filmowa czy grafika komputerowa. W podziemiach zlokalizowane będzie działające już w MCDiS studio muzyczne, które będzie mogło dalej prężnie rozwijać się w nowej profesjonalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Na działce znajdującej się przed budynkiem wykonany zostanie plac służący rekreacji dla młodzieży korzystającej z pobliskich obiektów kulturalnych i szkół.

Na realizację projektu gmina uzyskała 5,4 mln zł dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a całość powinna się zamknąć się w kwocie niespełna 9 mln zł.

Przewidywany termin oddania obiektu do użytku do koniec 2022 roku.

wizualizacje: UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje