sobota, 6 stycznia 2024 17:30

Niesamowita akcja w Krakowie. Uratowali setki psiaków przed mrozem

Autor Marzena Gitler
Niesamowita akcja w Krakowie. Uratowali setki psiaków przed mrozem

Nie wiemy, czy jakiekolwiek słowa są w stanie odzwierciedlić to co właśnie czujemy - napisali o wyniku akcji pracownicy krakowskiego schroniska KTOZ. Dzięki wsparciu posła Łukasza Litewki, radnego Łukasza Gibały, posła Aleksandra Miszalskiego, portali Krowoderska.pl i Kraków dla Mieszkańców do ludzkich domów trafiły setki psów, aby uchronić je przed nadchodzącymi mrozami.

300 psów do adopcji

Łukasz Litewka zasłynął w internecie w czasie kampanii wyborczej swoimi banerami, na których były zdjęcia psów do adopcji. Wielu specjalnie przyjechało do jego okręgu zagłosować na niego, co dało mu świetny wynik i mandat posła. Pisaliśmy już o akcji, dzięki której błyskawicznie zakończyła się zbiórka dla chorej krakowianki. Tym razem nagłośnił apel schroniska dla zwierząt, prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które prosiło o nawet tymczasowe (na kilka dni) adopcje psów, które przebywają w zewnętrznych boksach. "Drodzy Państwo nadchodzą potężne mrozy, temperatura ma spaść nawet do minus 20 stopni. W związku z tym, że część naszych zwierząt mieszka w kojcach musimy pilnie zwolnić miejsce dla nich w zamkniętym pawilonie. Prosimy Państwa o pilną pomoc. Jeśli moglibyście zaopiekować się naszymi psami chociaż przez okres mrozów będziemy bardzo wdzięczni! W schronisku mamy ponad 300 psów." - napisało schronisko.

AKCJA MROZY - ADOPCJE TYMCZASOWE! ❄️💔 Drodzy Państwo nadchodzą potężne mrozy, temperatura ma spaść nawet do minus 20...

Opublikowany przez KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie Piątek, 5 stycznia 2024

Akcję nagłośnili radny Łukasz Gibała i poseł Aleksander Miszalski, ale prawdziwym przełomem był post post Łukasza Litewki, którego profil obserwuje 258 tysięcy internautów.

Pewnie jestem trochę naiwny, ale czemu nie spróbować? Postaram się jak najprościej i najkrócej: w Krakowie jest...

Opublikowany przez Łukasz Litewka Piątek, 5 stycznia 2024

"Pewnie jestem trochę naiwny, ale czemu nie spróbować? Postaram się jak najprościej i najkrócej: w Krakowie jest schronisko z psiakami. Niestety warunki są jakie są. Jest część zamknięta gdzie jest ciepło i upchana jest po psie brzegi i część otwarta - kojce, tam zimno, mokro, beton, a buda i sianko mało tutaj pomagają. Jest tam sporo psiaków, naprawdę pociesznych mordek, które radzą sobie jak mogą i czekają na lepszy los. Problem jest taki, że po weekendzie zima zaatakuje Polskę. Prognozy nie pozostawiają złudzeń: -15,-17,-20 to temperatury w nocy. Wolontariusze schroniska, którzy znają te pieski wystosowali apel do mieszkańców, ale nie mają siły przebicia. To będą bardzo ciężkie noce, czy znajdą się tu dobre serca, które odwiedzą schron i przenocują pieska w domu, dadzą do babci na noc, a może mają nockę w pracy i ich szef kocha psiaki? Wiem jedno, nikt tu nie będzie robił tego dla laików, ale z chęcią pokażemy te historie, a nie zdziwię się gdy psina tak rozpali serce, że do schroniska już nie wróci. KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie: Adopcje odbywają się przez najbliższe dni aż do odwołania w godzinach 10-17. Nie obowiązują spacery zapoznawcze. ul. Rybna 3 - Kraków. To jedna z psin, damy jej trochę ciepła? Każde udostępnienie tego ogłoszenia jest na wagę złota, a przecież nic nie kosztuje. Wiem, że nie muszę Was prosić, ale proszę. Niech leci w internety, niech jak najwięcej ludzi ma szansę trafić do tych psiaków" napisał poseł.

Post Łukasza Litewki udostępniono 17 tysięcy razy i wkrótce na ul. Rybiej ustawiła się kolejka samochodów osób, które przyjechały zabrać psiaka na czas mrozów ze schroniska.

Tymczasem przy schronisku w Krakowie: Przepraszam za czym Państwo tak stoją? „Za pieskami” ❤️

Opublikowany przez Łukasz Litewka Sobota, 6 stycznia 2024

"Pojechali na mandaty, wrócili z psiakiem"

Jak się okazało, stojące na zakazie auta szybko namierzyli strażnicy miejscy z Krakowa, którzy zaczęli wlepiać mandaty kierowcom. Na szczęście po rozmowie posła z komendantem sprawa została wyjaśniona. "NIC JUŻ LEPSZEGO NIE PRZECZYTACIE. Akcja w krakowskim schronisku to miazga, mam wrażenie że zjechało się tam pół Polski. Na podziękowania przyjdzie czas, teraz wolontariusze i pracownicy mają ręce pełne roboty bo chętnych jest wiele. Otrzymałem pilne zgłoszenie od schroniska, że niestety Straż Miejska właśnie podjechała i daje mandaty zaparkowanym samochodom. Ok, może nie ma tam miejsc do parkowania, ale po co psuć tak piękną inicjatywę i jeszcze karać ludzi, którzy poświęcili swój czas i otworzyli serca dla psiaków. W minutę zdobyłem numer do Komendanta Straży Miejskiej. Dwie minuty trwała rozmowa. Zaraz będzie po wszystkim, a Komendant jeszcze mówi tak: My tam Panie Poślę jak już jesteśmy na miejscu to weźmiemy jeszcze psiaka do przenocowania u nas w straży. Mandatów nie będzie, będzie dobrze. Nic nam nie zepsuje tej inicjatywy. KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, czuwam z Sosnowca" - napisał poseł.

NIC JUŻ LEPSZEGO NIE PRZECZYTACIE. Akcja w krakowskim schronisku to miazga, mam wrażenie że zjechało się tam pół...

Opublikowany przez Łukasz Litewka Sobota, 6 stycznia 2024

Po chwili jednak pojawił się kolejny post. "Straż Miejska w Krakowie, pojechali na mandaty, wrócili z psiakiem. Co tam się dziś wyprawia… Panie Komendancie, czapki z głów" - napisał Łukasz Litewka.

Straż Miejska w Krakowie, pojechali na mandaty, wrócili z psiakiem ❤️ Co tam się dziś wyprawia… Panie Komendancie, czapki z głów.

Opublikowany przez Łukasz Litewka Sobota, 6 stycznia 2024

Noworoczny cud

Reakcja na apel i kolejki ludzi po adopcję pieska przerosły oczekiwania pracowników krakowskiego schroniska. Film z pawilonu adopcyjnego zamieściła Krowoderska.pl, krakowski portal, który też nagłośnił akcję.  "Jesteście wielcy!" - podsumowali aktywiści.

Wczoraj schronisko ogłosiło, że w związku z falą mrozów potrzebuje pomocy w opiece nad psami. Tak wyglądała dziś kolejka krakusów, którzy postanowili pomóc. Jesteście wielcy!!! 👏💪♥️

Opublikowany przez Krowoderska.pl Sobota, 6 stycznia 2024

Podziękowania zamieściło też schronisko, zaskoczone tak szybką i liczną odpowiedzią na apel o tymczasowe adopcje.

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie: „Nie wiemy, czy jakiekolwiek słowa są w stanie odzwierciedlić to co właśnie czujemy. Przed otwarciem schroniska ustawiła się długa kolejka, nasze korytarze są pełne wspaniałych ludzi z otwartymi sercami czekającymi na zaadoptowanie psa. Czy przerosło to nasze jakiekolwiek oczekiwania? Zdecydowanie tak. Myślę, że nawet ich nie mieliśmy, po prostu wierzyliśmy, że znajdzie się ktoś kto zechce pomóc. Od godziny 10:00 schronisko opuściły 22 psy, nadal masa ludzi czeka na wydanie zwierząt do domu. Słowo DZIĘKUJĘ to za mało. Odmieniliście los naszych zwierząt. Nawet jeżeli adopcja ma trwać przez najcięższe mrozy, to świadomość, że w tym trudnym czasie były najlepiej zaopiekowane sprawia, że mamy łzy w oczach. Łukasz Litewka DZIĘKUJEMY Tobie i Twojej armii za rozpowszechnienie naszego apelu. Nasze skrzynki pękają w szwach, telefony dzwonią jeden za drugim. To Wasza zasługa. Czy mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszy odzew? Na pewno nie. Jesteście WIELCY. Jesteście PIĘKNYMI LUDŹMI. Kłaniamy się nisko, DZIĘKUJEMY. ♥️”

Opublikowany przez Łukasz Litewka Sobota, 6 stycznia 2024

"Nie wiemy, czy jakiekolwiek słowa są w stanie odzwierciedlić to co właśnie czujemy. Przed otwarciem schroniska ustawiła się długa kolejka, nasze korytarze są pełne wspaniałych ludzi z otwartymi sercami czekającymi na zaadoptowanie psa. Czy przerosło to nasze jakiekolwiek oczekiwania? Zdecydowanie tak. Myślę, że nawet ich nie mieliśmy, po prostu wierzyliśmy, że znajdzie się ktoś kto zechce pomóc. Od godziny 10:00 schronisko opuściły 22 psy, nadal masa ludzi czeka na wydanie zwierząt do domu. Słowo DZIĘKUJĘ to za mało. Odmieniliście Państwo los naszych zwierząt. Nawet jeżeli adopcja ma trwać przez najcięższe mrozy, to świadomość, że w tym trudnym czasie były najlepiej zaopiekowane sprawia, że mamy łzy w oczach. Łukasz Litewka DZIĘKUJEMY Tobie i Twojej armii za rozpowszechnienie naszego apelu. Nasze skrzynki pękają w szwach, telefony dzwonią jeden za drugim. Czy mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszy odzew? Na pewno nie. Jesteście WIELCY. Jesteście PIĘKNYMI LUDŹMI. Kłaniamy się nisko, DZIĘKUJEMY" - napisali w poście.

Nie wiemy, czy jakiekolwiek słowa są w stanie odzwierciedlić to co właśnie czujemy. Przed otwarciem schroniska ustawiła...

Opublikowany przez KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie Sobota, 6 stycznia 2024

Wciąż czekają

Akcja nadal trwa aż do odwołania. Adopcje odbywają się przez najbliższe dni w godzinach 10-17. Nie obowiązują spacery zapoznawcze. Można zgłosić się po zwierzaka w schronisku KTOZ ul. Rybna 3 w Krakowie i stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia. "Dziękujemy za wielkie serce i pomoc bezdomnym psom i kotom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt! Wiele zwierząt znalazło dziś nowych przyjaciół i dach nad głową. Jutro schronisko też będzie otwarte" - podziękował Krakow.pl.

Dziękujemy za wielkie serce i pomoc bezdomnym psom i kotom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt! Wiele zwierząt...

Opublikowany przez Kraków PL Sobota, 6 stycznia 2024

Warto dodać, że podobne apele zamieszczają teraz wszystkie schroniska dla zwierząt, więc jak daleko do Krakowa, można podjechać do najbliższego.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka