środa, 4 października 2023 06:25

Niespodziewanie wbiegł prosto pod jadący samochód

Autor Mirosław Haładyj
Niespodziewanie wbiegł prosto pod jadący samochód

W ostatnich dniach na DW 966 pomiędzy Muchówką a Lipnicą Murowaną doszło do zderzenia samochodu osobowego z dziką zwierzyną. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdu.

Jesienna aura nie sprzyja podróżom po zmroku. Warunki drogowe zwłaszcza w terenie zalesionym są wymagające nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców.

-Trudne warunki w połączeniu z nierzadko niespodziewanym zachowaniem zwierzyny leśnej powodują ogromne zagrożenie. Dlatego też zwracamy się do kierowców o szczególną uwage i maksymalną koncentracje podczas prowadzenia pojazdu. Kolizja z ważącym ponad 200 kg jeleniem lub dzikiem może skończyć się tragicznie

-apeluje Bochnia112.

Na zdjęciach można zauważyć efekty kolizji, do której doszło na DW 966 pomiędzy Muchówką a Lipnicą Murowaną.
Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdu.

Kierujący dwa razy w krotkim czasie doświadczył kolizji z dziką zwierzyną - jeleniem który niespodziewanie wbiegł wprost pod jadący samochód.

Jak informuje Bochnia112, kierowca mimo zachowania uwagi oraz ostrożności nie uniknął kolizji. W tym wypadku jednak odpowiednia prędkość a także szybka reakcja i wyhamowanie pojazdu pozwoliły zminimalizować szkody. Dzięki temu kierowca uniknął obrażeń.

-Trzeba pamiętać również, że spoczywa na nas obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanej zwierzynie, jeśli nie mamy mozliwości pomóc sami, trzeba poinformować odpowiednie służby

-informuje Bochnia112.

Inf. i foto: Bochnia112

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka