środa, 8 listopada 2023 14:13

Niezwykła gra o Uniwersytecie Jagiellońskim wraca. "Nakład został szybko wyczerpany"

Autor Patryk Trzaska
Niezwykła gra o Uniwersytecie Jagiellońskim wraca. "Nakład został szybko wyczerpany"

18 listopada 2023 roku w Dzień Dziedzictwa Akademickiego w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące rozrywkę, wiedzę oraz gry planszowe w jedną fascynującą całość. „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet", to gra planszowa o Uniwersytecie Jagiellońskim, promującą Kraków oraz środowisko akademickie. Jak można zagrać?

Opowieści, które przeszły do historii

„Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet” to nie tylko gra planszowa, to także opowieść o Krakowie, wybitnych uczonych z przełomu XV i XVI stulecia, obyczajach średniowiecznego środowiska akademickiego oraz licznych ciekawostkach na temat krakowskiego uniwersytetu. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa, wcielić w jedną z historycznych postaci, a następnie zbudować najstarszy polski uniwersytet. Pierwszy z graczy, który utworzy wszystkie wydziały - sztuk wyzwolonych, medycyny, prawa i teologii - wygrywa!

Jak grać?

Pierwszy etap wydarzenia będzie poświęcony wprowadzeniu do świata gry planszowej „Gaudeamus”. To doskonała okazja, by poznać i zrozumieć zasady, a następnie spróbować swoich sił w turnieju. W drugiej części spotkania, uczestnicy będą mieli do dyspozycji cztery stoliki z grą autorstwa pracowników UJ. To właśnie przy tych stolikach wyłoniona zostanie finałowa czwórka, która zmierzy się w emocjonującym finale.

Quiz wiedzy o UJ

Pomiędzy półfinałami a finałem odbędzie się quiz wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. To wyzwanie dla tych, którzy chcieliby przetestować swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o tej prestiżowej uczelni.

Oficjalne rozgrywki odbędą się w godzinach 11:00 - 14:00, jednak gry będą udostępnione dla odwiedzających Pawilon Wyspiańskiego przez cały dzień.               Gra miała swoją premierę w 2021 roku. Ze względu na ogromne zainteresowanie grą „Gaudeamus!” nakład gry został bardzo szybko wyczerpany. Wydarzenie stanowi więc doskonałą okazję dla wszystkich, którzy niecierpliwie oczekują jej dodruku. Gra ponownie trafi do sprzedaży już w grudniu bieżącego roku.

Gra planszowa

#breakingnews Oto pierwsza uniwersytecka gra planszowa: „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”!!! Do nabycia od czwartku w naszym stoisku promocyjnym w Collegium Maius :-) Autorami gry są Marcin Bojda, Anna Lohn-Pieróg i Łukasz Pieróg :-)

Opublikowany przez Uniwersytet Jagielloński Wtorek, 14 grudnia 2021

inf: Informacja Prasowa

fot. Zygmunt Put Zetpe0202/ Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka