poniedziałek, 19 czerwca 2023 12:41

Nowa droga połączy dwie strefy gospodarcze pod Krakowem z A4 [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Nowa droga połączy dwie strefy gospodarcze pod Krakowem z A4 [WIDEO]

Już za 2-3 lata powstanie nowa droga, łączącą Wieliczkę z Niepołomicami. Inwestycja, której szacunkowy koszt to 60 milionów złotych połączy strefy gospodarcze obu gmin z autostradą A4. - Naszym celem jest to, żeby droga powstała już w 2025 roku - podsumowuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R S.A., która opracowuje dokumentację inwestycji.

Umowę na zaprojektowanie nowej drogi, która połączy Wielicką Strefę Gospodarczą i Niepołomicką Strefę Inwestycyjną podpisali burmistrz Artur Kozioł i Tomasz Lubowiecki prezes zarządu 7R S.A. Wydarzenie miało miejsce podczas Międzynarodowej Konferencji Samorząd 6.0 w Wieliczce, 6 czerwca.

Nowa droga, połączy firmy z Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej z magazynem w położonej w Kokotowie Wielickiej Strefy Gospodarczej i ułatwi (przez połączenie z A4) jeszcze łatwiejszy dojazd do Krakowa czy Tarnowa. - To jest bardzo ważny krok do rozwoju zarówno jednej, jak i drugiej strefy, bo możemy być dostawcą usług komplementarnych dla strefy niepołomickiej - podsumowuje Tomasz Lubowiecki prezes zarządu 7R S.A.

- To jest projekt obliczony na na wieloletnią współpracę, bo takim jesteśmy partnerem dla Gminy Wieliczka. Do tej pory realizowaliśmy ponad 230n tys. mkw. magazynów w Wieliczce. Jest to największy park logistyczny w Małopolsce, z czego jesteśmy bardzo dumni - podkreśla prezes 7R. Spółka od lat inwestuje w Wieliczce. W 2021 roku oddano do użytku największy, dziewiąty już magazyn 7R Park Kraków IX o powierzchni ponad 33 tys. mkw. Tuż obok, w Kokotowie, mieści się 7R Park Kraków złożony z ośmiu magazynów. Z hal o łącznej powierzchni aż ponad 213 300 mkw korzysta już kilkadziesiąt firm z wielu branż.

Nowa droga może zostać wybudowana już w ciągu 2-3 lat. - Po uzyskaniu ZRID-u, który planujemy otrzymać w ciągu najbliższego roku, mam nadzieję, że inwestycja będzie zrealizowana w najbliższych 2, maksimum 3 latach, aczkolwiek naszym celem jest to, żeby droga powstała już w 2025 roku - mówi prezes 7R.

Warto dodać, że szacunkowy koszt inwestycji to około 60 milionów złotych. Gmina Wieliczka chce pozyskać na ten cel środki z budżetu centralnego. - Współpracujemy z gminą w sprawie pozyskania środków na realizacji projektu, który połączy dwie gminy. To inwestycja ważna nie tylko dla samej Wieliczki, ale dla całego regionu - podsumowuje Tomasz Lubowiecki.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka