środa, 19 czerwca 2019 11:57

Nowa Huta. Skopiowali dane karty bankomatowej i okradli znajomą

Autor Joanna Frydrych
Nowa Huta. Skopiowali dane karty bankomatowej i okradli znajomą

Kilka dni temu do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłosiła się okradziona kobieta. Pokrzywdzona zeznała, że z jej konta bankowego zostały pobrane pieniądze za zakupy, których nie dokonała. Zaznaczyła przy tym, iż nigdy nie utraciła swej karty płatniczej.

Kobieta podejrzewała o przestępstwo 34-letniego znajomego oraz jego 27-letnią dziewczynę, którzy w ostatnim czasie odwiedzili ją w mieszkaniu. Dodała, iż prawdopodobnie goście wykorzystali moment, gdy wyszła do innego pomieszczenia, i wtedy skopiowali dane karty bankomatowej pozostawionej przez nią w portfelu. Pozwoliło im to później dokonywanie zakupów na koszt zgłaszającej dzięki aplikacji w smartfonie umożliwiającej płatności kartą.

Kryminalni, poddając wnikliwej analizie zebrany materiał dowodowy potwierdzili informacje, podane przez pokrzywdzoną i zatrzymali nieuczciwą parę nowohucian. Policjanci zabezpieczyli od nich telefon komórkowy, w którym znajdowało się zdjęcie karty płatniczej należącej do zgłaszającej. Śledczy przedstawili sprawcom 8 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz dokonanie oszustw komputerowych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje