środa, 7 lutego 2024 10:45

Nowa metoda oszustów. Okradli seniorkę metodą "na wypadek"

Autor Patryk Trzaska
Nowa metoda oszustów. Okradli seniorkę metodą "na wypadek"

Nowa metoda złodziei, policja apeluje o ostrożność i rozwagę. 90-letnia została oszukana metodą na wypadek. Kobieta straciła 8 tys. zł oraz biżuterię wartą kilkaset tyś złotych.

Do zdarzenia doszło 5 lutego na terenie gminy Kłaj w powiecie wielickim. Do 90-letniej kobiety w godzinach popołudniowych zadzwoniła do niej na telefon stacjonarny kobieta, informując, że jej córka spowodowała wypadek i potrzebuje jak najwięcej pieniędzy, aby uniknąć problemów.

Po około pół godzinie od telefonu, pod domem seniorki pojawiła się kobieta, która oświadczyła, że ma bardzo mało czasu i potrzebuje jak najwięcej pieniędzy i że ma to związek z nieszczęśliwym wypadkiem jej córki. 90-latka przekazała jej  8 tys. zł oraz biżuterię wartą kilkaset tyś złotych.

Oszustka poinformowała seniorkę, aby do nikogo nie dzwoniła. Po pewnym czasie 90-latka skontaktowała się ze swoją córką, chcąc się upewnić czy pieniądze do niej dotarły i wtedy dowiedziała się, że została oszukana.

Sprawą zajmuje się już wielicka policja. Funkcjonariusze apelują, aby w przypadku otrzymania przez telefon podobnej informacji  taką rozmowę przerwać. Następnie zadzwonić na numer bliskiej osoby, aby upewnić się, czy sytuacja, o której ktoś nam odpowiada, rzeczywiście się zdarzyła

fot. unsplash

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka