czwartek, 4 lipca 2024 15:08

Dwa nowe Kluby Malucha “Jaś" i "Małgosia” w Podłężu

Autor Artykuł sponsorowany
Dwa nowe Kluby Malucha “Jaś" i "Małgosia” w Podłężu

W ostatnim tygodniu lipca w niepołomickim magistracie została podpisana umowa na budowę dwóch Klubów Malucha “Jaś" i "Małgosia” w Podłężu. Przetarg na realizację tego projektu wygrała firma Budolex z Ujanowic, za kwotę4.580.000 złotych. Gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 2 151 720 zł na utworzenie miejsc opieki z Krajowego Planu Odbudowy oraz 1 808 700 zł na funkcjonowanie placówki z Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego.

Pracę rozpoczęły się zaraz po podpisaniu umowy, mają trwać 6 miesięcy. Termin zakończenia robót przypada na koniec grudnia 2024 roku. Powierzchnia obiektu - 393 m² dla każdej z placówek.

Do dwóch klubów łącznie będzie można przyjąć 60 dzieci, po 30 do każdego z nich.

Zgodnie z przepisami do Klubów Malucha mogą zostać przyjęte dzieci które ukończyły 1 rok życia i uczęszczać do placówki do końca roku szkolnego, w którym ukończą 3 lata.

Budowa nowych Klubów Malucha Jaś i Małgosia” w Podłężu jest odpowiedzią na rosnące potrzeby naszej społeczności. Dzięki tej inwestycji zapewnimy dzieciom w wieku 1-3 nowoczesne i bezpieczne miejsca do rozwoju i nauki. Nowe placówki nie tylko odciążą już istniejące ale także stworzą dodatkowe miejsca pracy dla nauczycieli i pracowników obsługi. Z pewnością zwiększenie dostępności miejsc w klubach ułatwi rodzicom pogodzenie obowiązków zawodowych z wychowywaniem dzieci - mówi Michał Hebda burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice.

Inwestycja w nowe Kluby Malucha “Jaś i Małgosia” w Podłężu jest ruchem w kierunku zrównoważonego rozwoju gminy. Kolejnym kluczowym krokiem zmierzającym do poprawy jakości  usług w sektorze edukacji są plany budowy nowej szkoły podstawowej, najpewniej na Boryczowie w Niepołomicach, gdzie zostały już wykonane próbne odwierty badające jakoś podłoża pod budowę.

Wierzymy, że dzięki takim projektom, oferując mieszkańcom coraz lepsze warunki do życia nasza społeczność będzie się coraz lepiej rozwijać i prosperować - dodał Michał Hebda.

Placówka w pełni wyposażona ma ruszyć w 2025 roku.

Jak zapewnia Wiesław Bobowski dyrektor Wydziału Edukacji:

Nabór dzieci do Klubów Malucha ruszy niezwłocznie po zakończeniu zasadniczych prac wykończeniowych.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka