niedziela, 23 lutego 2020 15:02

Nowe Żukowice. Dramatyczna sytuacja na A4. Młody człowiek próbował skoczyć z wiaduktu

Autor Marzena Gitler
Nowe Żukowice. Dramatyczna sytuacja na A4. Młody człowiek próbował skoczyć z wiaduktu

Młody człowiek, który chciał skoczyć na autostradę A4 z wiaduktu był już za barierkami. Kto ocalił niedoszłego samobójcę?

20 lutego w w godzinach popołudniowych jeden z kierowców jadących autostradą A4 poinformował dyżurnego tarnowskiej Policji, że na wiadukcie w Nowych Żukowicach poza barierami ochronnym stoi osoba, najprawdopodobniej z zamiarem skoczenia na drogę. Ta dramatyczna informacja trafiła do operatora numeru alarmowego, a dyspozytor skierował na miejsce służby ratunkowe.

Do akcji zaangażowano Państwową Straż Pożarną z Tarnowa OSP z Nowych Żukowic, a także Policję. Dyżurny tarnowskiej komendy skierował w to miejsce patrole, a najbliżej tego wiaduktu byli st. post. Maciej Wielgus oraz st. post. Dominik Mądro.

Policjanci po kilku minutach byli już na miejscu. Zauważyli, że na zewnętrznej krawędzi wiaduktu stoi pochylony nad dwupasmówką mężczyzna i wszystko wskazuje na to, że chce skoczyć. Każda minuta była cenna, więc policjanci nie zastanawiając się prędko dojechali w pobliże mężczyzny, podbiegli i chwycili go za kurtkę uniemożliwiając jakikolwiek ruch.

Agresywny młody człowiek został siłą przełożony przez barierkę na jezdnię wiaduktu i obezwładniony. Mężczyzna przez cały czas krzyczał, że jego życie nie ma sensu, jego świat się załamał i nie widzi rozwiązania swoich problemów. Gdy się uspokoił była dopiero możliwość z nim rozmowy oraz powiadomienie pogotowia ratunkowego.

Ratownicy przetransportowali mężczyznę do tarnowskiego szpitala, gdzie zaopiekowali się nim specjaliści.

inf. i foto: KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje