piątek, 17 września 2021 09:22

Nowoczesne materace sprężynowe – dlaczego warto ich używać?

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne materace sprężynowe – dlaczego warto ich używać?

Szukasz sposobu, aby poprawić komfort swojego snu? Prowadzisz pensjonat i chcesz zadbać w najwyższym stopniu o wygodę swoich gości? Nic prostszego. Zainwestuj w dobrej jakości materac sprężynowy. Prócz wygody oferuje on jeszcze inne zalety i korzyści. Poznaj te najważniejsze i dowiedz się, gdzie kupić najlepsze materace sprężynowe na rynku.

Komfort snu – dlaczego jest taki ważny i jak o niego zadbać?

Komfortowy sen to przede wszystkim więcej energii niezbędnej do wykonywania codziennych czynności. To również silniejszy system odpornościowy, ale i większa wytrzymałość psychiczna na stres czy sytuacje trudne. Zapewniając sobie komfort snu pracujesz też na swój wygląd, który nie zdradza Twojego wieku, ani też nie nosi symptomów przemęczenia. Ponadto, gdy lepiej śpisz budzisz się w lepszym humorze i nie grożą Ci nagłe spadki nastroju.

Jak zadbać o komfort snu?

Czy mamy wpływ na komfort naszego snu? Jak najbardziej tak. W jaki sposób możemy o niego zadbać? Wbrew pozorom dysponujemy w tej kwestii sporym arsenałem rozwiązań. Oto kilka najprostszych z nich.

Kup odpowiedni materac.

Odpowiedni materac to taki, który zapewni nam nie tylko wygodę w czasie snu. Jego zadanie polega też na wsparciu procesów regeneracyjnych naszego ciała. Odpowiedni materac pomaga również naszemu kręgosłupowi. Spanie na nim to czysta przyjemność, ale i gwarancja prawdziwie zdrowego wypoczynku.

Co oznacza w praktyce wybór odpowiedniego materaca?

Po pierwsze – zwróć uwagę na jego twardość. Ta zależna jest od Twojej wagi, ale i tego, w jakich pozycjach lubisz spać najbardziej. Po drugie – sprawdź jego konstrukcję. Po trzecie – upewnij się co do rodzaju jego wypełnienia. Nie bez znaczenia jest też materiał, z jakiego wykonano jego pokrycie.

Materac sprężynowy – najlepszy i najbardziej uniwersalny wybór.

Wchodząc do sklepu czy na dział z materacami szybko przekonasz się, że znalezienie tego najwłaściwszego wcale nie jest takie proste. O wiele łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru, gdy Twoją uwagę zwrócą nowoczesne materace sprężynowe. Doskonałe warunki nocnego wypoczynku oferują przede wszystkim modele kieszeniowe. Takie jak na przykład materac Step Hilding (Materac Step na bazie sprężyn kieszeniowych od Hilding). Model dostępny w 7 różnych wariantach rozmiarowych. Jego ogromną zaletę stanowi obustronne piankowe wypełnienie, co nadaje mu wyjątkowej sprężystości oraz powoduje, że spanie na nim to prawdziwa przyjemność. Materac posiada zdejmowany pokrowiec z antyalergiczną powłoką. Ponadto posiada on 7-punktowe podparcie, co wpływa dodatnio na proces regeneracji w czasie snu. Jeszcze lepsze warunki snu zapewnisz sobie wybierając materac Faldango Hilding (Bardzo twardy materac sprężynowy Fandango). To model materaca do zadań specjalnych, ponieważ:

  • likwiduje bóle kręgosłupa;
  • rozluźnia mięśnie;
  • przywraca właściwe ułożenie kręgów;
  • zapobiega powstawaniu odleżyn (można go więc stosować również w przypadku osób długotrwale unieruchomionych w łóżku lub seniorów).

Materac Faldango wykazuje też wyjątkowo silne działanie antyalergiczne. Jest to możliwe dzięki wykonanego ze specjalnej tkaniny pokrowca. Likwiduje ona bakterie i roztocza. Zapobiega utrzymywaniu brzydkich zapachów. Jest też odporna na powstawanie pleśni.

Przestrzegaj zasad higieny snu.

Mowa tu przede wszystkim o w miarę regularnych porach wypoczynku nocnego. Higiena snu to również zapewnienie sobie odpowiednich warunków do spania:

  • wywietrzona sypialnia;
  • świeża pościel;
  • cisza i spokój;
  • wygaszone światło.

Jakość snu zależy także od wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych.

Zadbaj o strefę psychiczną.

Przynajmniej godzinę przed snem przeznacz na czynności, które wprowadzą Cię w przyjemny nastrój i uwolnią od stresu. Poczytaj, posłuchaj ulubionej muzyki, idź na długi spacer lub porozmawiaj z kimś na tematy niezwiązane z pracą czy obowiązkami domowymi.

O jakość snu warto, a nawet trzeba dbać. Zwłaszcza, że wybór narzędzi, jakimi dysponujemy w tym zakresie jest naprawdę spory. Chcąc uzyskać jednak efekt idealny, czyli komfortowy, spokojny i zdrowy sen, warto połączyć kilka metod. Przy czym jako pierwszą i podstawową zawsze należy stosować wymianę czy zakup nowoczesnego, dobrej jakości materaca sprężynowego. Tylko wtedy będziesz budzić się w pełni wypoczęty, zregenerowany i gotowy do działania.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje