wtorek, 3 października 2023 11:15

Nowy budynek z częścią remizy strażackiej w powiecie proszowickim

Autor Patryk Trzaska
Nowy budynek z częścią remizy strażackiej w powiecie proszowickim

W Szpitarach (powiat proszowicki) poświęcono i uroczyście oddano do użytku nowy budynek z częścią remizy strażackiej oraz świetlicą wiejską. W otwarciu obiektu uczestniczyli m.in. wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Włodzimierz Bernacki, wicewojewoda Ryszard Pagacz, wicemarszałek Józef Gawron i burmistrz Nowego Brzeska Krzysztof Madejski.

Uroczystości rozpoczęła msza święta z udziałem mieszkańców, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich i zaproszonych gości. Przed symbolicznym zerwaniem wstęgi z budynku pokrótce przedstawiono historię jego budowy.

Jak podkreślał wicemarszałek Józef Gawron, na realizację prac budowlano-remontowych w obrębie obiektu gmina Nowe Brzesko otrzymała pomoc finansową w ramach „Małopolskie OSP 2023”. Kwota wsparcia wyniosła 30 tys. zł. – Ogromnie cieszy świadomość, że lokalne, małe wspólnoty kwitną i zyskują nową przestrzeń, by przekazywać kolejnym pokoleniom swoje wartości i swoją pasję. Serdecznie gratuluję nowego obiektu. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył zarówno strażakom z OSP, jak i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich – mówił.

Przypomniał jednocześnie, że w latach 2019-2023 Gmina Nowe Brzesko w ramach wsparcia z przeznaczeniem dla jednostek OSP otrzymała dotacje na łączną kwotę blisko 300 tys. zł. W roku 2023 w powiecie proszowickim w ramach pomocy finansowej dla gmin z przeznaczeniem dla jednostek OSP przyznano środki w wysokości 387 000 zł.

Uroczystości w Szpitarach zwieńczył program artystyczny i wspólna zabawa biesiadna.

inf./fot. Małopolska.pl

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka