czwartek, 7 kwietnia 2022 08:18

Nowy Sącz: 50-latek był zdenerwowany. Policji tłumaczył, że kryształy znalazł przed sklepem

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: 50-latek był zdenerwowany. Policji tłumaczył, że kryształy znalazł przed sklepem

Sądeccy policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który miał przy sobie blisko 44 gramy kryształków MDPV. Za posiadanie substancji psychotropowej mężczyźnie grozi teraz do 3 lat więzienia.

4 kwietnia po godzinie 20:00 w centrum Nowego Sącza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel. Podczas wykonywania czynności służbowych policjanci zauważyli, że 50-letni kierowca pojazdu nerwowo się zachowuje, dlatego postanowili sprawdzić, czy nie posiada przy sobie substancji zabronionych.

Intuicja ich nie zawiodła, ponieważ w ubraniu mężczyzny znaleźli worek foliowy z zawartością kryształowych grudek przypominających popularny psychotrop. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że to nie jego własność, a worek znalazł przed jednym ze sklepów. 50-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do sądeckiej komendy.

Po przebadaniu zabezpieczonej substancji narkotesterem potwierdziło się, że są to kryształy MDPV o wadze blisko 44 gramów. Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Inf.: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje