poniedziałek, 25 listopada 2019 10:16

Nowy Sącz. Co się stało z Kazimierzem Karpielem?

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Co się stało z Kazimierzem Karpielem?

Kilkudziesięciu mundurowych oraz ochotnicy poszukiwali w niedziele w okolicy Dunajca zaginionego mężczyzny. Komunikat o zaginięciu opublikowała też sądecka policja. Co się stało z 66-latkiem?

Akcja rozpoczęła się w niedzielę, 24 listopada przed godz. 14. Mieszkaniec Nowego Sącza mieszkał samotnie. W domu zostawił list pożegnalny. Nie wiadomo kiedy go napisał. Nie wiadomo też, kiedy wyszedł z domu i jak był ubrany, bo mieszkał samotnie. To utrudnia poszukiwania.

W akcji wzięli udział strażacy z OSP Biegonice. „W niedzielę 24 listopada o godzinie 14.25 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań osoby zaginionej, zastępem GBARt 3/27 SCANIA oraz Quadem na ulicę Ogrodową w Nowym Sączu (okolice Parku Strzeleckiego), gdzie znajdował się punkt koncentracji SiŚ. Wraz ze wszystkimi służbami przystąpiliśmy do akcji poszukiwawczej. Niestety osoby zaginionej nie odnaleziono. Nasze działania trwały około trzech godzin.” - poinformowali na Facebooku.


W poszukiwania włączyła się też Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz oraz Grupa Krynicka GOPR.


 
Niestety pomimo przeszukania wyznaczonych terenów – poszukiwanego nie odnaleziono.

Dziś Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu opublikowała komunikat o poszukiwaniu mężczyzny i jego zdjęcia.

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi poszukiwania zaginionego Kazimierza Karpiela. 66-letni mieszkaniec Nowego Sącza wyszedł z miejsca zamieszkania w okresie od 23.11.2019 roku, godz. 08.00 do 24.11.2019 roku, godz. 11.20 i do chwili obecnej nie powrócił. Od tego czasu nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.
Rysopis:
wzrost ok. 175 cm, krępa budowa ciała, włosy siwe, duża, widoczna łysina, wąsy, oczy ciemne.

W dniu zaginięcia 66-latek mógł być ubrany w spodnie dżinsowe, ciemną kurtkę i buty trekkingowe. Zabrał ze sobą plecak w kolorze ciemnym.
W razie posiadania jakichkolwiek informacji o miejscu pobytu zaginionego Kazimierza KARPIELA należy kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu (oficer dyżurny: tel. 18 442 46 30 / numer alarmowy: 112) lub z najbliższą jednostką Policji.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje