środa, 1 grudnia 2021 09:12

Nowy Sącz. Chcieli zbić interes na szczeniakach. Wpadli na gorącym uczynku

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Chcieli zbić interes na szczeniakach. Wpadli na gorącym uczynku

Mimo obowiązującego od niemal 10 lat zakazu sprzedaży zwierząt domowych na giełdach i targach, wciąż pojawiają się osoby, które chcą zbić na tym interes. Tak było w Nowym Sączu, gdzie trzech mężczyzn na tzw. giełdzie samochodowej próbowało sprzedać szczeniaki. Wpadli na gorącym uczynku.

Do nielegalnego procederu doszło na "giełdzie samochodowej" przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. 28 listopada przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krynicy-Zdroju oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzili tam interwencję. Jak się okazało - zgłoszenia, które dotarły do TOZ były zasadne.

- W czasie przeprowadzonych czynności na terenie „giełdy samochodowej” oraz poza nią ujawniono 3 mężczyzn (jeden z nich był narodowości Romskiej), którzy oferowali do sprzedaży psy. Każdy z mężczyzn miał po jednym psie, którego chciał sprzedać za okazyjną cenę: 400 zł., 800 zł. oraz 900 zł. Do sprzedaży były oferowane szczeniaki, które według sprzedających miały być psami rasowymi. Jeden z mężczyzn oferujących do sprzedaży psa był hodowcą psów rasowych, zrzeszonym w stowarzyszeniu. Jedno ze szczeniąt nie miało obroży ani szelek i chodziło luzem po giełdzie co mogło doprowadzić do tragedii - tłumaczą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W związku z przeprowadzoną interwencją trzy szczeniaki, które według oświadczeń ich właścicieli były w typie rasy Berneńskiego psa pasterskiego, Labradora oraz amerykańskiego Staffordshire teriera zostały zatrzymane przez policję i przewiezione do schroniska przez Straż Miejską z Nowego Sącza.

TOZ w związku z przeprowadzoną interwencją złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczeń oraz przestępstw przez właścicieli psów.

fot. TOZ w Krynicy Zdroju

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka