piątek, 4 listopada 2022 14:53

Nowy Sącz. To nieprawdopodobne! Miała ponad 5 promili! Na jaw wyszło coś jeszcze

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz. To nieprawdopodobne! Miała ponad 5 promili! Na jaw wyszło coś jeszcze

Mieszkanka Nowego Sącza spowodowała kolizję i oddaliła się z miejsca zdarzenia. W chwili, gdy policjanci zatrzymali kobietę, „wydmuchała” ponad 5 promili, a na jaw wyszło, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami orzeczony  przez sąd. Teraz niefrasobliwą sądeczankę czeka surowa kara.

1 listopada kilkanaście minut po godzinie 6:00 na jednym z osiedli w  Nowym Sączu kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do  zderzenia z  prawidłowo jadącą kią. Sprawczyni postanowiła jednak oddalić się z  miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie i dotarli na  miejsce kolizji, natychmiast podjęli czynności, by ustalić, kto w chwili  zdarzenia kierował oplem. W efekcie tych działań  mundurowi ustalili, że sprawczynią kolizji była 35-latka. Kobieta  została zatrzymana, a w rozmowie z policjantami przyznała, że to ona  kierowała oplem. Kiedy funkcjonariusze przeprowadzili badanie  trzeźwości, okazało się, że sądeczanka miała w organizmie ponad  5 promili alkoholu! Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach na jaw wyszło,  że kobieta ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz kierowania wszelkimi  pojazdami mechanicznymi.

Teraz  sądeczanka poniesie konsekwencje swojego niefrasobliwego zachowania -  odpowie za kierowanie pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu i w  stanie nietrzeźwości,  a także za spowodowanie kolizji i oddalenie się z jej miejsca. Grozi  jej wysoka grzywna oraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Inf.: KM NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje