środa, 23 marca 2022 20:08

Nowy Sącz: Policjanci szukali narkotyków, znaleźli broń palną i ponad 600 sztuk amunicji różnego kalibru

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: Policjanci szukali narkotyków, znaleźli broń palną i ponad 600 sztuk amunicji różnego kalibru

Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy zatrzymali 29-latka, który w samochodzie przewoził ponad 100 gramów marihuany. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli 8 sztuk elementów broni palnej oraz 629 sztuk amunicji różnego kalibru.

Z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się w sądeckiej komendzie zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynikało, że 29-letni mieszkaniec Sądecczyzny może przewozić narkotyki w swoim volkswagenie. W związku z tym w miniony piątek (18 marca) policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, kiedy późnym wieczorem przejeżdżał przez Zabrzeż.

Podejrzenia policjantów bardzo szybko się potwierdziły, ponieważ podczas sprawdzania samochodu funkcjonariusze znaleźli ponad 100 gramów marihuany. 29-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany. Podczas dalszych czynności, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci natrafili również na nielegalną broń i amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 8 sztuk elementów broni palnej oraz 629 sztuk amunicji różnego kalibru.

Wczoraj (22 marca) 29-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), za co grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował wobec niego również środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Na dalszym etapie sprawy możliwe są także zarzuty w sprawie nielegalnej amunicji i broni zabezpieczonej w miejscu zamieszkania 29-latka, które jest aktualnie poddana ekspertyzie.

Inf.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje