poniedziałek, 2 listopada 2020 12:52

Nowy Sącz: Zadanie pytania prezydentowi będzie miało sądowe konsekwencje? Poszło o Małą Galerię

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Zadanie pytania prezydentowi będzie miało sądowe konsekwencje? Poszło o Małą Galerię

Podczas spotkania online z Prezydentem Nowego Sącza padło pytanie o powody zwolnienia dyrektor Małej Galerii. Ludomir Handzel ostrzegł, iż sposób, w jaki zostało zadane, może zakończyć się procesem sądowym.

Podczas czwartkowego spotkania online z prezydentem Ludomirem Handzlem, jedna z internautek zapytała o powody zwolnienia Alicji Hebdy z funkcji dyrektora Małej Galerii. Według kobiety, dzięki byłej dyrektor, galeria zyskała szacunek i pozycję sięgającą znacznie poza granice Nowego Sącza. „Dlaczego likwiduje Pan coś tak dobrego?” - padło pytanie.

-Bardzo proszę uważać na to, co Pani pisze, ponieważ to już może wyczerpywać artykuł 212 kodeksu karnego, to jest już w tej chwili pomówienie, i myślę, że skieruję to do biura radców prawnych – odpowiedział Ludomir Handzel.

-Jeżeli instytucja miałaby zostać zlikwidowana przez odejście osoby na emeryturę świadczyłoby tylko o słabości tej instytucji. Oczywiście bardzo doceniam pracę pani dyrektor Alicji Hebdy, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Wiele osób odchodzi z sądeckiego ratusza na emerytury, to taka formuła, najbardziej chyba humanitarna, obniżania zatrudnienia w naszych strukturach. Oczywiście musimy to robić, żeby spinać ten budżet, który jest coraz bardziej trudny ze względu również covidowych – dodał.

Alicja Hebda była dyrektorem Małej Galerii od ponad 30 lat. Opiekunem artystycznym był prof. Andrzej Szarek. Kilka dni temu poinformowano, iż placówką będzie teraz zarządzał dyrektor MOK.

fot. Mała Galeria

Nowy Sącz: Most na Kamienicy otwarty!
Mieszkańcy Kamionki Wielkiej i gminy Grybów mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Po ponad czterech miesiącach przeprawa na Kamienicy jest gotowa i oddana do użytku! Most, który powstał na Kamienicy jest przeprawą tymczasową. To jednak rozwiązuje problemy mieszkańców gminy Kamionka Wielka i gminy Grybów, …
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje