czwartek, 7 grudnia 2023 14:43

O bracie, ale będzie grane na chacie! Kultowa gra powraca i bije rekord za rekordem

Autor Norbert Kwiatkowski
O bracie, ale będzie grane na chacie! Kultowa gra powraca i bije rekord za rekordem

O sukcesie danego produktu może świadczyć wiele rzeczy. Trailer z Grand Theft Auto 6 zanotował 90,6 miliona wyświetleń w 24 godziny, co jest absolutnym rekordem wszechczasów. Na półtorej roku przed premierą kultowej gry - mamy jasność, że to najbardziej wyczekiwana produkcja w historii.

I trudno się temu dziwić. Do tej pory rekordzistą YouTube’a był najpopularniejszy solowy twórca platformy, czyli Jimmy Donaldson znany jako "MrBeast", którego film "7 Days Stranded At Sea" osiągnął wyświetlenia na poziomie 52 milionów (w dobę), a tu mamy praktycznie przebicie o 40 milionów. WOW!

A teraz zobaczmy z czym tak naprawdę mamy do czynienia:

Beztroskie życie...

W raporcie fiskalnym Take-Two poinformowało, że GTA V sprzedało się w nakładzie 185 mln egzemplarzy. Już teraz możemy być pewni, że wynik ten zostanie zdecydowanie pobity.

GTA bywa brutalne, mroczne, ukazujące niepoprawność życia. Wydawać by się mogło, że takie wartości nie powinny być promowane, jednak chyba na tym polega cały fenomen tej gry. Dostaje coś, czego tak naprawdę nie możemy mieć w prawdziwym życiu. A kto z nas nie chciałby przyłożyć czasami jakiemuś sprzedawcy lub policjantowi... pod zarzutem zwiększenia liczby gwiazdek naszej postaci - co sprawi, że będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

Kontrowersyjna... krytyka

W przypadku tak dużej produkcji zawsze pojawią zarówno pochwały, jak i krytyka. Dla przykładu nasi gracze z Polski negatywnie podeszli do faktu, że na trailerze występuję zbyt duża liczba czarnoskórych postaci. A przecież powinni być... dużo bardzo różnorodni w dzisiejszych czasach.

Na szczęście nie wszyscy z „kartką w ręku” koncentrują się na temacie różnorodności postaci w pierwszym zwiastunie GTA 6, ponieważ dla nich najważniejsza jest rozrywka. A ta zapowiada się fascynująco.

Foto: Wikipedia

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka