środa, 4 października 2023 06:30

Obchody 30-lecia Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie

Autor Mirosław Haładyj
Obchody 30-lecia Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie

W dniach 30 września 2023 r. - 1 października 2023 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami jubileuszu 30–lecia istnienia Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Samorząd Województwa Małopolskiego podczas uroczystości reprezentował radny województwa Mirosław Dróżdż.

W sobotę w Muzeum Ziemi Miechowskiej otwarto wystawę pn. „Harmonia głosów i dźwięków" przybliżającą historię Chóru Bazyliki Grobu Bożego, jego osiągnięcia i piękno dźwięków, które przez lata brzmiały w Bazylice. Była to wyjątkowa podróż przez czas i muzykę.

- Cieszę się, iż Województwo Małopolskie wspiera tego typu wydarzenia. Dzisiejszy koncert jest inspiracją do głębszego poznania twórczości Chóru. W sposób szczególny składam gratulacje na ręce Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie z okazji jubileuszu 30-lecia swojego istnienia. To niezwykła okazja do podziękowania za trzy dekady muzyki i pasji - powiedział radny województwa Mirosław Dróżdż.

Drugi dzień obchodów zainaugurowała msza św. w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Następnie odbył się koncert pod dyrygenturą Alicji Gaweł - Kramarz oraz premiera płyty "Chwalcie Pana!" z muzyką kompozytora Mariusza Kramarza.

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia było Stowarzyszenie Self.

Inf. i foto: UMWM

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka