piątek, 19 listopada 2021 12:12

Jako pierwsi w Europie wprowadzają obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19

Autor Mirosław Haładyj
Jako pierwsi w Europie wprowadzają obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19

W związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem, Austria, obok lockdownu, wprowadza (jako pierwszy kraj w Europie) obowiązek szczepień.

Kanclerz Austrii Alexander Schallenberg poinformował w piątek, że od najbliższego poniedziałku (22 listopada) w całym kraju zostanie wprowadzony lockdown. Pierwsze ustalenia dotyczą 10 dni, ale może on zostać przedłużony nawet do 20.

Niezaszczepieni będą mogli opuszczać miejsce zamieszkania wyłącznie z ważnych powodów, np. wyjście do pracy, zakupy czy wizyta u lekarza. Z ograniczeń zwolnieni będą: zaszczepieni, dzieci poniżej 12. roku życia i ozdrowieńcy wyleczeni w ciągu ostatnich 180 dni.

Austria jako pierwszy kraj w Europie zdecydowała się także na wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień.

Sytuacja austriackiej służby zdrowia jest w wielu regionach dramatyczna. Lekarze zapowiadają selekcję pacjentów, o czym informujemy tutaj.

Czytaj również:

Zaczęła się selekcja: “Osoby z małymi szansami na przeżycie nie będą już trafiać na OIOM”
Wiadomości Europa: W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, Austria zdecydowała się na wprowadzenie lockdownu i powszechnego obowiązku szczepień. Sytuacja epidemiczna paraliżuje tamtejszą służbę zdrowia. W Tyrolu rozpoczęto selekcję pacjentów, nie każdy będzie mógł trafić na OIOM.

Inf.: onet.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje