czwartek, 20 października 2022 09:41

Obroże elektryczne dla psów - opinie, wskazówki, cenne rady ułatwiające zakup

Autor Artykuł sponsorowany
Obroże elektryczne dla psów - opinie, wskazówki, cenne rady ułatwiające zakup

Wybierając obrożę elektryczną właściciele psów powinni podjąć szereg istotnych wyborów, dzięki którym obroża elektryczna będzie nie tylko bezpieczna dla czworonoga, lecz również pomoże w jego tresurze. Elektroniczna obroża powinna być w prawidłowy sposób dobrana do każdego psa, aby przynosiła najlepsze efekty w czasie treningów z pupilem.

Jak wybrać najlepszą obrożę elektryczną?

Wybór obroży elektrycznej wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Najważniejsze jest bezpieczeństwo psa, którego zamierzamy tresować przy pomocy obroży treningowej. Obroże elektryczne powinny być używane przez profesjonalistów, behawiorystów i wykfalifikowanych treserów psów. Obroża treningowa musi być dostosowana do wielkości psa oraz jego wagi. Na rynku znajdziemy obroże zarówno dla małych piesków oraz większych ras w zakresie wagowym od 3 do 55 kilogramów.  Dobra elektryczna obroża treningowa powinna również charakteryzować się funkcjonalnością, dzięki której można pracować z czworonogami o różnych usposobieniu. Warto także zastanowić się nad tym, czy przyda nam się obroża częściowo lub w pełni odporna przed wodą.

Obroże elektryczne dla psów - opinie

Choć wielu osobom obroże elektroniczne kojarzą się negatywnie, warto wiedzieć, że nie wywołują one krzywdy zwierzęciu, gdy korzysta się z nich we właściwy sposób. Niepoprawne używanie elektrycznej obroży dla psa, jest nie tylko niebezpieczne dla czworonoga, lecz także bolesne. Wybierając obrożę elektryczną dla swojego psa warto poczytać opinie różnych użytkowników, na podstawie których będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać najlepszy model dostępny w sprzedaży. Pomocne okazują się również internetowe rankingi i zestawienia wielu firm i wariantów, dzięki którym można porównać wszystkie obroże - obroże elektryczne dla psów opinie.

Obroże elektryczne - na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Dokonując zakupu elektrycznej obroży należy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry, które skutecznie zniwelują niepożądane zachowanie psa w pełni bezpieczny dla niego sposób. Zależnie od tego, z jakimi problemami u psa mamy do czynienia, możemy zdecydować się na obrożę wysyłającą impuls elektryczny, sygnał dźwiękowy lub serię wibracji. Nadmierne karanie psa zbyt mocnymi impulsami jest stanowczo niewskazane. Siłę impulsów należy dostosować do wagi psa oraz jego zachowania. Najlepiej oceniane są obroże, które sterować można za pomocą pilota. Ułatwia to tresurę na długi dystans, a pies ma poczucie wolności. Problematyczne są natomiast obroże posiadające antenę - nie są wtedy wodoodporne. Istotna jest także kwestia związana z zasilaniem. Obroże na baterie są znacznie słabsze i mniej żywotne. Elektroniczne obroże treningowe zasilane akumulatorem są zdecydowanie bardziej żywotne.

Jakie dodatkowe funkcje przydadzą się w obroży elektrycznej?

Doświadczeni użytkownicy obroży elektrycznej najczęściej polecają bezpieczne obroże wielofunkcyjne, które sprawdzają się w każdej pogodzie i terenie - niezależnie od pory dnia. Świetne są elektryczne obroże, które emitują światło w ciemności. Pomaga to właścicielom w odnalezieniu psa po zmroku. Najlepsze są obroże wodoodporne, którym nie straszny deszcz, zanurzenie, czy kąpiel psa. Trenerzy psów cenią sobie obroże o szerokiej skali impulsów. Dzięki temu, możemy wybrać najlepszy i najbezpieczniejszy poziom impulsu dla danego psa. Nie wszystkie obroże elektryczne wydają dźwięki, czy emitują wibracje - a jest to zdecydowanie bardzo pożyteczna funkcja, która sprawdzi się w pracy z mniej problematycznymi czworonogami do eliminacji ich złych nawyków.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje