poniedziałek, 17 marca 2025 17:07, aktualizacja 11 godzin temu

Obywatel Gruzji zatrzymany w Krakowie. Do naszego kraju trafił z Niemiec

Autor Norbert Kwiatkowski
Obywatel Gruzji zatrzymany w Krakowie. Do naszego kraju trafił z Niemiec

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich z Krakowa przeprowadzili kontrole legalności pobytu cudzoziemców, w wyniku których zatrzymali obywatela Gruzji.

Mundurowi skontrolowali 50-letniego obywatela Gruzji, który przebywał w Polsce nielegalnie przez 83 dni, po tym jak ostatni raz wjechał do strefy Schengen we wrześniu 2024 roku.

Cudzoziemiec przybył do Polski w celu podjęcia dorywczej pracy, jednak jego legalny pobyt w ramach ruchu bezwizowego zakończył się 21 grudnia 2024 roku.

Decyzja Komendanta Placówki SG w Krakowie zobowiązuje obywatela Gruzji do opuszczenia terytorium Polski oraz wprowadza zakaz powrotu na teren RP i krajów strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

Foto: Straż Karpacka


Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka