czwartek, 14 października 2021 08:25

Od jutra pociągi nie pojadą z Krakowa do Wieliczki. Przerwa na cały miesiąc

Autor Marzena Gitler
Od jutra pociągi nie pojadą z Krakowa do Wieliczki. Przerwa na cały miesiąc

Od jutra, przez cały miesiąc, pociągi nie pojadą z Krakowa do Wieliczki. Ze względu na remont Koleje Małopolskie uruchamiają zastępczą komunikację autobusową, a to oznacza stanie w korkach.

O planowanych zmianach Koleje Małopolskie informowały już w pod koniec sierpnia. Już wcześniej ze względu na wejście w kolejną fazę modernizacji linii kolejowych w Krakowie wprowadzono zmiany rozkładu jazdy. Teraz wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Związane jest to z przebudową stacji Kraków Bieżanów.

Dla pasażerów za wszystkie pociągi zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa według specjalnego rozkładu jazdy. Za wszystkie odwołane pociągi w sumie w ciągu dnia zostaną uruchomione nawet 204 kursy. Kolej uruchomi dwa rodzaje kursów - obsługujące wszystkie stacje i przystanki pośrednie dotychczas obsługiwane przez pociąg (z wyjątkiem przystanku Wieliczka Bogucice) oraz szybkie kursy bezpośrednie z Wieliczki do Krakowa Głównego.

Kursy obsługujące wszystkie stacje i przystanki będą kursować przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut, a kursy „szybkie” będą kursować w szczytach przewozowych (6:00 - 9:00, 15:00 - 19:00) z częstotliwością co 10 minut, natomiast w pozostałej części dnia co 30 minut.

Ruch pociągów zostanie przywrócony od 16 listopada 2021 r.

Szczegółowy rozkład jazdy autobusów zastępczych: https://malopolskiekoleje.pl/images/rozklady-jazdy/2021-08-29/SKA1-Wieliczka-ZRJ15X-6IX2021.pdf

fot. TT PKP PLK SA

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje