środa, 24 sierpnia 2022 13:36

OD KRAKOWA DO GDAŃSKA - za kilka dni spotkanie Ruchu Samorządowego TAK! dla Polski w Sercu Solidarności.

Autor Głos 24
OD KRAKOWA DO GDAŃSKA - za kilka dni spotkanie Ruchu Samorządowego TAK! dla Polski w Sercu Solidarności.

Przedstawiciele Małopolskiego Oddziału Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski rozmawiali wczoraj w Krakowie o rozwiązaniach, które będą dyskutowane  podczas Walnego Zgromadzenia w Gdańsku,

Tematy dotyczą wspólnot samorządowych oraz  sytuacji mieszkańców -  w obliczu galopującej inflacji, powszechnej drożyzny i niestabilnej sytuacji budżetów samorządowych oraz budżetów domowych, których skutki odczuwają wszyscy mieszkańcy.

Mieszkańcy Tarnowa, Wadowic, Myślenic, Oświęcimia, Wieliczki, Krakowa, czy Niepołomic, podobnie jak mieszkańcy w całej Polsce borykają się w ostatnim okresie z konsekwencjami decyzji podejmowanych na szczeblu rządowym, które dotkliwie uderzają w poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i wspólnot samorządowych.

Skutecznym rozwiązaniem złej sytuacji finansowej samorządu terytorialnego jest wprowadzenie takich zmian w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego które zapewnią stabilność finansową polskim miastom, gminom, powiatom i województwom, a w konsekwencji zachowają tempo rozwoju społeczności lokalnych – to główny kierunek rozwiązań, o których środowisko samorządowców będzie dyskutować podczas Walnego Zgromadzenia w Gdańsku Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje