środa, 28 października 2020 15:52

Od soboty zmiana ruchu przy wielickim cmentarzu

Autor Marzena Gitler
Od soboty zmiana ruchu przy wielickim cmentarzu

Zarząd Cmentarza Komunalnego w Wieliczce poinformował o zmianach w organizacji ruchu oraz zasadach związanych z organizacją Uroczystości Wszystkich Świętych.

Jakie zmiany czekają wieliczan i gości?

1) Zmiana w organizacji ruchu drogowego będzie obowiązywała od godziny 6:00 dnia 31 października (sobota) do godziny 22:00 dnia 1 listopada (niedziela).

2) W dniach 30.10 (piątek) – 2.11 (poniedziałek) Cmentarz będzie czynny całą dobę. Od dnia 3.11 Cmentarz będzie zamykany o godz. 17:00 wg czasu zimowego, zgodnie z Regulaminem Cmentarza.

3) Biuro ZCK czynne będzie w dniu 1 listopada w godz. od 8:00 do 16:00, aby umożliwić odwiedzającym zasięgnięcie informacji o lokalizacji grobu, stanie prawnym grobu lub uiszczenie opłaty.

4) W dniu 1 listopada, w związku z obostrzeniami w strefie czerwonej, tradycyjny harmonogram Mszy Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco.


5) Coroczna kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce nie będzie przebiegała w tradycyjny sposób. Zbiórka środków na ratowanie zabytków wielickiej nekropolii odbędzie się do 3 skarbon umieszczonych na terenie cmentarza. Lokalizacja skarbon:

- przed Kaplicą – Domem Pogrzebowym,

- na bramie wejściowej od strony parkingu przy ul. Niecałej,

- na bramie wejściowej ul. Piłsudskiego.

6) Całkowity zakaz prac kamieniarskich będzie obowiązywał od dnia 29.10 – 2.11.2020r.

7) W dniu 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 804, która będzie kursować tylko 1 listopada.

8) Punkt Medyczny będzie znajdował się w budynku Kaplicy Głównej, czynny będzie w dniu 1 listopada od godziny 7:00 do 20:00.

9) Lokalizacja punktów czerpania wody:

- studnia przy bramie głównej na Cmentarz od strony ul. Niecałej,

- studnia przy Kaplicy Głównej,

- kran od strony ul. Czarnochowskiej,

- studnia na „nowej części” Cmentarza.


10) Lokalizacja toalet:

- parking przy ul. Niecałej,

- Kaplica Główna,

- droga pomiędzy „starą” i „nową” częścią Cmentarza,

- „nowa” część Cmentarza.

11) W dniu 1 listopada będzie nieodpłatnie udostępniony parking pomiędzy ul. Słowackiego i Sienkiewicza, na tyłach sklepu „Biedronka”.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje