wtorek, 30 listopada 2021 16:34

Oficjalne otwarcie Powiatowego Centrum Wsparcia Społecznego w Wieliczce [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Oficjalne otwarcie Powiatowego Centrum Wsparcia Społecznego w Wieliczce [WIDEO]

W czwartek, 25 listopada uroczyście otwarto Powiatowe Centrum Wsparcia Społecznego w Wieliczce. W wydarzeniu udział wzięli minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, parlamentarzyści oraz władze wojewódzkie.

Nowoczesne Centrum stało się siedzibą dla takich jednostek organizacyjnych jak Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespół Orzekania o Niepełnosprawności, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Wieliczce, archiwum zakładowego i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

W wydarzeniu wzięli udział minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, poseł na Sejm RP Urszula Rusecka oraz poseł na Sejm RP Rafał Bochenek, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek Łukasz Smółka, Zarząd Powiatu Wielickiego: starosta Adam Kociołek, wicestarosta Henryk Gawor, członkowie Aleksandra Ślusarek i Tomasz Broniowski, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek oraz pracownicy Powiatowego Centrum Wsparcia Społecznego.

Centrum realizuje zadania dotyczące pomocy społecznej, wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wspierania osób niepełnosprawnych. Dużym osiągnięciem działalności Centrum, jest rozbudowana sieć całodobowych i dziennych placówek, z pomocy których mogą skorzystać osoby starsze, niepełnosprawne oraz samotne lub ich rodziny.

Zależy nam, by Polacy czuli się ważni. To z myślą o nich wszystkich wdrażamy w życie Polski Ład – kompleksowy program rozwoju dla Polski na kolejne lata. Stawiamy w centrum rodzinę, od samego początku naszych rządów zapewniliśmy, że ten raz obrany kierunek się nie zmieni. Jesteśmy konsekwentni, dotrzymujemy słowa - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

inf. fot. MUW

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka