czwartek, 6 maja 2021 08:27

Olesno. Mężczyzna zaatakował policjantów. Poszło o brak maseczki

Autor Aleksandra Tokarz
Olesno. Mężczyzna zaatakował policjantów. Poszło o brak maseczki

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu dąbrowskiego. Mężczyzna, w momencie podjęcia wobec niego interwencji, zaczął się awanturować, znieważając mundurowych i naruszając ich nietykalność cielesną. Poszło o ... brak maseczki.

W minioną niedzielę (2 maja), w trakcie patrolowania miejscowości Olesno, dąbrowscy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie miał założonej maseczki. Postanowili zareagować.

- Mężczyzna nie chciał policjantom podać swoich danych osobowych oraz okazać dokumentu tożsamości, zachowywał się agresywnie i wyzywał funkcjonariuszy. Wielokrotne wezwania do zachowania zgodnego z prawem nie przynosiły rezultatu. 24-latek został zatrzymany. W trakcie doprowadzenia do jednostki Policji w celu ustalenia tożsamości naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain.

Badanie na obecność alkoholu wykazało ponad 1,5 promila. Teraz sąd rozliczy 24-latka nie tylko za brak maseczki, ale także za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dąbrowa Tarnowska. Porwał i więził byłą partnerkę. Wcześniej groził jej i śledził
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który mając prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej znajomej, przetrzymywał kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

- Funkcjonariusz publiczny to nie tylko policjant, ale także żołnierz, funkcjonariusz straży granicznej, służby więziennej, prokurator i wiele innych osób, które określone są w art. 115 par.13 kodeksu karnego. Wykonują oni zadania o szczególnym charakterze, działając dla dobra społeczeństwa. Dlatego każdy, kto znieważy lub naruszy ich nietykalność cielesną musi liczyć się z odpowiedzialnością karną - przypomina rzeczniczka.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje