środa, 28 kwietnia 2021 13:10

Dąbrowa Tarnowska. Porwał i więził byłą partnerkę. Wcześniej groził jej i śledził

Autor Aleksandra Tokarz
Dąbrowa Tarnowska. Porwał i więził byłą partnerkę. Wcześniej groził jej i śledził

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który mając prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej znajomej, przetrzymywał kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu (20 kwietnia), późną nocą. - Dyżurny dąbrowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w pojeździe marki Smart. Według relacji 19-letniego kierowcy smarta uszkodzenia miał dokonać 28-letni mężczyzna poruszający się BMW, który wcześniej wymusił zatrzymanie smarta na rondzie w Gruszowie Małym i uderzył ręką w szybę od strony pasażerki pojazdu. Szyba została rozbita a jadący smartem uciekli w rejon obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie pasażerka wysiadła. Zgłaszający podał, że podłożem ataku kierowcy BMW mógł być fakt, że podróżująca z nim w smarcie, 21-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego kilka dni wcześniej złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę w postaci kierowania gróźb pozbawienia jej życia przez tego 28-latka, a jej byłego partnera . Wówczas prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania i kontaktu z kobietą - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Zgłaszający interwencję przekazał jeszcze jedną, ważną, a zarazem bardzo niepokojącą informację. Po tym jak pasażerka wysiadła, nie ma z nią kontaktu i 19-latek obawiał się, że były partner mógł ją napaść. Do akcji natychmiast ruszyli funkcjonariusze - sprawdzone zostały wszystkie drogi boczne, wjazdowe i wyjazdowe w powiecie, a także rejon obwodnicy, gdzie ostatnio agresywny 28-latek był widziany. W trakcie przeczesywania zakamarków miasta na parkingu byłego dworca PKP patrol zauważył zaparkowane bmw.

Dąbrowa Tarnowska. Samochód potrącił psa! Zwierzę utknęło w zderzaku
34-letnia tarnowianka potrąciła przebiegającego przez drogę psa, a po zatrzymaniu samochodu zorientowała się, że żywy zwierzak zaklinował się w plastikowym zderzaku.

Samochód był zamknięty, jednak ciepła pokrywa silnika wskazywała, że kierowca nie dawno się nim poruszał. Do 28-latka doprowadził policjantów pies tropiący. Mężczyzna ukrywał się pod kontenerem na terenie jednego z przedsiębiorstw. Na szczęście kobiecie udało się wcześniej uwolnić od napastliwego mężczyzny. Ten jednak wcześniej przetrzymywał ją siłą w aucie i groził. W związku z tym został zatrzymany.

22 kwietnia podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzuty kierowania gróźb karalnych, bezprawnego pozbawienia wolności 21 -latki oraz znieważenia policjanta. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, jako środek zapobiegawczy wobec 28-latka.

fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje