wtorek, 28 czerwca 2022 13:26

Olkusz. Kierowali mając dwa promile. Zatrzymało ich policyjne małżeństwo

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. Kierowali mając dwa promile. Zatrzymało ich policyjne małżeństwo

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy na zmianę kierowali oplem,, zatrzymało policyjne małżeństwo w pobliżu Wolbromia (powiat olkuski).  37 – latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a jego 23 – letni kolega blisko dwa promile. Oboje teraz staną przed sądem.

W niedzielę (26.06) w godzinach nocnych policyjne małżeństwo spędzało czas wolny, jadąc z Bydlina do Wolbromia. Uwagę funkcjonariuszy po służbie przykuł opel, który poruszał się w sposób niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Małżeństwo pojechało za oplem, chcąc go zatrzymać. Zbliżając się do samochodu, zauważyli rozbawionego kierowcę i jego pasażerów. W pewnym momencie opel zatrzymał się, a pasażer z kierowcą błyskawicznie zamienili się miejscami i kontynuowali  jazdę. Policjanci zauważyli, że opel skręca na jeden z wolbromskich parkingów, gdzie zatrzymuje się i z pojazdu wysiada 4 mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji, który, jak się okazało jeździł za tym pojazdem, ponieważ według zgłoszenia jego kierowca miał być pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni nie przyznawali się, który z nich kierował pojazdem, jednak małżonkowie rozpoznali, że  to 37 - letni mężczyzna prowadził pojazd od miejscowości Bydlin do Wolbromia, natomiast później za kierownicę opla wsiadł 23 – latek. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj mężczyźni są nietrzeźwi . Starszy z nich miał ponad dwa promile a młodszy blisko dwa promile alkoholu.

Zatrzymani to obywatele Ukrainy. Jadący z nimi trzeźwi pasażerowie potwierdzili wersje funkcjonariuszy. Teraz obaj kierujący dopowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

inf./ fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje