piątek, 10 lutego 2023 13:18

Olkusz. Potrącił kobietę na pasach na krajówce. Jest połamana

Autor Marzena Gitler
Olkusz. Potrącił kobietę na pasach na krajówce. Jest połamana

Do poważnego wypadku doszło dziś rano na DK94 w Olkuszu. Przechodząca na pasach kobieta została potrącona przez samochód. Z licznymi złamaniami trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek, 10 lutego, około godziny 5.40 na DK 94 przy ulicy Wspólnej w Olkuszu. Poważnie ranna została przechodząca przez przejście dla pieszych 44-letnia kobieta.

Jak wstępnie ustalili policjanci w przechodzącą na pasach kobietę wjechał kierowca mazdy, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

44-latka doznała licznych złamań i została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Olkuszu. Kierowca mazdy – 46-letni mieszkaniec gminy Olkusz był trzeźwy.

Mundurowi wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia. Apelują też do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pieszym przypominają, aby przed wejściem na jezdnię, nawet na pasach, upewnili się czy można to zrobić bezpiecznie. Zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, jak również korzystania z telefonu bądź innego urządzenia elektronicznego w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni.

Kierujący natomiast powinni stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zbliżając się do przejścia dla pieszych, zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza zimą, kiedy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

fot. KPP w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje