czwartek, 17 marca 2022 11:39

OSP Myślenice dla ukraińskich druhów. Potrzebne 300 tys.!

Autor Joanna Obajtek
OSP Myślenice dla ukraińskich druhów. Potrzebne 300 tys.!

Strażacy z Myślenic założyli zbiórkę na wsparcie ukraińskich druhów. Za zebrane środki zostanie zakupiony sprzęt pożarniczy, który Polska wyśle na Ukrainę.

– Podczas akcji ratowniczych zdrowie i życie strażaków często zależy od wyposażenia i sprzętu, którym dysponują, odzieży którą mają na sobie – mówią organizatorzy zbiórki.

OSP Myślenice ruszyło ze zbiórką na Pomagam.pl. Ich celem jest zebranie 300 tys. zł na sprzęt pożarniczy dla Ukrainy.

Co jest potrzebne?

  • maski przeciwgazowe, filtropochłaniacze
  • sparaty izolujące drogi oddechowe (aparaty powietrzne)
  • hełmy strażackie, wyposażone w latarki
  • kamery termowizyjne

– Razem z nami włączcie się do wsparcia strażaków pracujących obecnie w skrajnie trudnych warunkach, wymagających męstwa i poświęcenia w celu pomocy drugiemu człowiekowi - apelują strażacy z Myślenic.

Ochotnicza Straż Pożarna z powiatu myślenickiego nie pierwszy raz organizuje taką zbiórkę. W ubiegłym roku zbierali dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego oraz Szpitala w Myślenicach. Dzięki zbiórce Strażacy – Dzieciom, przekazali dzieciakom prawie 300 paczek mikołajkowych z prezentami. Tegoroczny cel jest równie szczytny: "Wesprzyjmy ukraińskich strażaków!".

Na serwisie Pomagam.pl trwa również inna zbiórka pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, gdzie zebrano już ponad 10 milionów złotych! Środki trafią do ukraińskiej organizacji, niosącej pomoc humanitarną swoim rodakom.

Fot. organizatora

Myślenice - najnowsze informacje