poniedziałek, 4 grudnia 2023 15:43

Silny mróz, zawieje. Ostrzeżenia dla południa Małopolski i Podkarpacia

Autor Marzena Gitler
Silny mróz, zawieje. Ostrzeżenia dla południa Małopolski i Podkarpacia

IMGW wydał kolejne ostrzeżenia dla południa Małopolski i Podkarpacia. W części powiatów przewiduje się nocą mróz do - 17 stopni, w innych mogą wystąpić utrudnienia dla kierowców z powodu wiatru zawiewającego śnieg na drogi.

Nie mamy dobrych informacji dla podróżujących. IMGW wydał ostrzeżenia dla południa kraju. W powiecie tatrzańskim i nowotarskim obowiązuje 1 stopień ostrzeżenia. Miejscami prognozuje się temperaturę minimalną od -17°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Taka pogoda będzie trwać do jutra, do godz. 3 rano.

Utrudnienia wystąpią też na Sądecczyźnie i Podkarpaciu. W powiatach nowosądeckim, gorlickim, jasielskim i krośnieńskim wiatr może tworzyć zaspy na drogach. Ma też nadal padać, choć nie tak intensywnie. Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane słabymi opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 25 km/h, w porywach do 55 km/h, z południa. Takie warunki będą utrzymywać się od godz. 18:00, 4 grudnia do godz. 9:00, 5 grudnia.

Zimowa aura na razie nie odpuści. Od środy do soboty zagrożeniem dla kierowców będą marznące opady i mgła, osadzająca szadź na drogach. Takie warunki będą w połowie Polski, od Pomorza Zachodniego, po Podkarpacie.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka