poniedziałek, 7 lutego 2022 15:01

Ostrzeżenie dla powiatu wadowickiego. Może być niebezpiecznie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Ostrzeżenie dla powiatu wadowickiego. Może być niebezpiecznie

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie powiatu wadowickiego od godz. 19.00 7 stycznia do godz. 08.00 8 stycznia prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie około -1°C, w rejonach podgórskich około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C, w rejonach podgórskich około -4°C.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach ostrzega przed śliskimi chodnikami oraz drogami. Od wieczora 7 stycznia (poniedziałek) do godziny 8:00 następnego dnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

– Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji RSO

– czytamy na stronie starostwa.

Inf.: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje