środa, 24 czerwca 2020 07:34

Oświęcim. Diler narkotykowy trafił do więzienia. Grozi mu do 10 lat

Autor Głos 24
Oświęcim. Diler narkotykowy trafił do więzienia. Grozi mu do 10 lat

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 20-latkowi podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zatrzymany przez oświęcimskich policjantów diler trafił już do aresztu. Posiadał ponad kilogram amfetaminy oraz marihuanę.

Na trop dealera wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Początkowo ustalono, że młody mieszkaniec Chełmka może posiadać duże ilości środków odurzających. Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze weszli do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie podczas przeszukania natrafili na kilka worków foliowych z  białym proszkiem oraz woreczek z suszem roślinnym.  

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Zabezpieczone środki zostały sprawdzone przy użyciu testerów narkotykowych. Okazało się, że susz roślinny to marihuana, natomiast biały proszek to amfetamina. Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonych środków odurzających można było sporządzić ponad tysiąc porcji narkotyku. W porę przechwycone środki nie trafią już do obrotu.

19 czerwca na podstawie dowodów zebranych przez policjantów podejrzany otrzymał prokuratorski zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a następnie trafił przed sąd, który wydał wobec niego postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Kraków

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje