wtorek, 4 maja 2021 12:26

Oświęcim. Koniec koszmaru dla kobiety i jej dwójki dzieci. Śledczy apelują: Nie czekaj, przerwij przemoc

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Koniec koszmaru dla kobiety i jej dwójki dzieci. Śledczy apelują: Nie czekaj, przerwij przemoc

W sobotę 1 maja br.  tuż po 18, policjanci interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Oświęcim. Po wskazanym adresem policjanci zastali 49 – letnią kobietę, dwójkę dzieci oraz nietrzeźwego 49 – latka. Kobieta posiadała zasinienia na ciele, a z jej relacji wynikało, że została pobita przez męża.

Mężczyzna trafił do  pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zatrzymania miał w organizmie 0,54 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej policjanci sporządzili również Niebieską Kartę. Następnie, sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. W ciągu niespełna doby  zebrali dowody świadczące, o tym że  49 – latek od kilku lat znęcał  się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz dwoma  synami.

W niedzielę (2.05.br.) wieczorem policjanci przekazali zebrane w sprawie materiały w ręce prokuratora. Po zapoznaniu z dowodami potwierdzającymi, że 49 – latek od kilku lat znęcał się nad rodziną, prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną. Ponadto mając na względzie ochronę osób pokrzywdzonych  wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy w tym celu należy złożyć zawiadomienie. Ponadto pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji m.in. powiatowe

Info: KPP Oświęcim Foto: zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje