środa, 20 stycznia 2021 11:09

Oświęcim. Miał tylko 27 stopni Celsjusza… Mężczyzna trafił do szpitala

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Miał tylko 27 stopni Celsjusza… Mężczyzna trafił do szpitala

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji znaleźli dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Obaj byli wychłodzeni. Temperatura ciała 50-latka wynosiła jedynie  27˚C.

W poniedziałek  (18.01.) dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego w ramach akcji „Zima” kontrolowali miejsca, w których  mogą przebywać osoby bezdomne.  Tuż przed godziną 16, w rozmowie z mieszkańcami jednej z kamienic oświęcimskiej Starówki ustalili, że w nieogrzewanym  mieszkaniu na parterze może przebywać mężczyzna.  

Policjanci natychmiast skierowali się do wskazanego mieszkania. Kiedy zapukali do drzwi i nikt się nie odezwał, podeszli do okna przez które zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę. Funkcjonariusze zaczęli pukać w szybę okienną. Mężczyzna dawał oznaki życia, lecz nie był w stanie się podnieść, aby otworzyć drzwi.

Po wejściu do mieszkania okazało się, że oprócz 38 – latka leżącego na łóżku w mieszkaniu znajdował się jego 50 – letni znajomy. Obaj mężczyźni byli w stanie wychłodzenia organizmu. Zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych, którzy podczas udzielania pomocy  medycznej  sprawdzili temperaturę ciała. U młodszego z mężczyzn  termometr wskazał  34˚C, natomiast u starszego jedynie 27˚C.  Obaj  mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

info: KPP Oświęcim   foto: ilustracyjne

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje