środa, 27 maja 2020 13:10

Oświęcimskie hospicjum otrzymało potrzebne wsparcie

Autor Katarzyna Domagała
Oświęcimskie hospicjum otrzymało potrzebne wsparcie

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu przekazał 5 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej dla oświęcimskiego hospicjum. Za dar osobiście podziękowała włodarzom Powiatu Helena Wisła, prezes zarządu Fundacji “Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim”.

W imieniu Fundacji “Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim” chciałabym bardzo podziękować władzom Powiatu za pomoc i wsparcie finansowe naszej działalności w bardzo trudnym dla wszystkich, a w szczególności dla podmiotów leczniczych czasie – powiedziała Helena Wisła dziękując obecnym na uroczystości przekazania darów staroście Marcinowi Niedzieli i wicestaroście Pawłowi Kobieluszowi.
Prowadzenie i praca w jednostkach ochrony zdrowia stała się dla zatrudnionych ogromnym ciężarem. Mimo trudności staramy się dźwigać ten ciężar służąc i troszcząc się o pacjenta najlepiej jak potrafimy. Wsparcie finansowe w kwocie 5 tys. zł jakiego udzieliliście Państwo naszej placówce pozwoliło na zakup 77 opakowań rękawiczek jednorazowych, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort  pracy zatrudnionym na oddziale pracownikom – dodała.
Ta placówka jest niezmiernie ważnym i potrzebnym miejscem na mapie stolicy powiatu. Zdecydowaliśmy się pomóc hospicjum wiedząc o jego potrzebach w tym trudnym czasie. Pani prezes wiedząc co jest najbardziej potrzebne, zdecydowała o zakupie jednorazowych rękawiczek – podkreślił starosta.

Oświęcimskie hospicjum działa od 2012 roku. Całodobowo może przebywać w nim 23 chorych, którymi opiekuje się wyszkolony personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem w opiece paliatywnej. Podopiecznych wspiera też grupa 25 wolontariuszy, którzy jednak w tym trudnym czasie dla dobra swojego i pacjentów nie mogą się opiekować chorymi.

Źródło: powiat.oswiecim.pl

Małopolska - najnowsze informacje