czwartek, 30 maja 2024 06:21

Oszuści nie dają za wygraną. Urządzili sobie "rzeź" w powiecie krakowskim

Autor Norbert Kwiatkowski
Oszuści nie dają za wygraną. Urządzili sobie "rzeź" w powiecie krakowskim

Nawet kilkaset tysięcy złotych straciło metodą „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek” kilkoro mieszkańców powiatu krakowskiego w ciągu ostatniego tygodnia. Jak widać - oszuści mają się dobrze, dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności.

27 maja (poniedziałek) na terenie gminy Skała i Sułoszowa doszło do czterech prób wyłudzeń pieniędzy metodą „na wypadek”. Jedna z tych osób niemal straciła 40 tysięcy złotych, jednak kiedy rzekomy mecenas przyszedł odebrać pieniądze,  to senior postawił warunek, że przekaże gotówkę w obecności policjantów na terenie pobliskiego Komisariatu Policji w Skale. „Mecenas” przystał na to i wspólnie udali się w stronę komisariatu, jednak nie doszli… bo oszust szybko zboczył z trasy i uciekł. Senior, choć uwierzył oszustom, to dzięki swojej ostrożności, nie stracił oszczędności.

Niestety tyle szczęścia nie miało czworo mieszkańców z gminy Krzeszowice, Czernichów i Świątniki Górne, którzy odebrali telefon od oszustów, uwierzyli w opowiedziane przez nich historie i  stracili oszczędności swojego życia w kwotach od 29 tysięcy złotych, po kosztowności wraz z gotówką warte 100 tysięcy złotych. Seniorzy przekazali swój dorobek przestępcom, w przekonaniu, że pomagają swoim bliskim.

Foto: zdjęcie poglądowe/unsplash

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka