czwartek, 8 września 2022 15:04

Oto najnowsze ustalenia w sprawie zasłabnięcia grabarzy na nowosądeckim cmentarzu!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Oto najnowsze ustalenia w sprawie zasłabnięcia grabarzy na nowosądeckim cmentarzu!

Ze wstępnych ustaleń sądeckich śledczych wynika, że przyczyną zasłabnięcia grabarzy w grobowcu na cmentarzu w Nowym Sączu było niskie stężenie tlenu.

Z ustaleń śledczych wynika, że po odsłonięciu płyty grobowca do środka wszedł 37-letni pracownik zakładu pogrzebowego. Mężczyzna nagle stracił przytomność, dlatego z pomocą ruszył mu 62-letni kolega. Niestety, ten również zasłabł. Jednego z mężczyzn wyciągnął trzeci grabarz, kolejnego pomogli wydostać strażacy, którzy też przystąpili do reanimacji poszkodowanego.

Grabarze zostali przewiezieni do szpitala gdzie, jak jeszcze wczoraj informowała nas rzeczniczka policji, odzyskali przytomność.

Policja przekazała, że postępowanie w sprawie wypadku, do którego doszło w środę (8 września) jest prowadzone w kierunku artykułu 160 Kodeksu karnego, czyli narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Czytaj również:

Nowy Sącz. Dramat rozegrał się na cmentarzu. Grabarze stracili przytomność. Konieczna była reanimacja
Wiadomości Nowy Sącz: W środę (7 września) grabarze, przygotowując grób do pochówku, na jednym z nowosądeckich cmentarzy stracili przytomność. Mężczyźni zostali zabrani do szpitala.
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje